Soğuk Havalarda Cilt Bakımı

Soğuk Havalarda Cilt Bakımı

Soğuk havalar cildin en büyük düşmanlarından biridir. Soğuk kış günleri sert rüzgarlar cilde oldukça sorun yaratmaktır. Cildin kurumasına ve balık pulu gibi görünmesine sebep olmaktadır. Ayrıca bu kuruluk yüzünden yara olma ihtimali de fazlası ile vardır. Soğuk havalar cildin nefes almasını engellemektedir. Cilt nefes alamadığı içinde sağlıklı olmamaktadır. Düzenli olarak cildi nemlendirmek gerekmektedir. Cilt olabildiğince nemli kalmalıdır. Özellikle dışarı çıkmadan önce ve gece yatmadan önce nemlendirmenin faydası vardır. Bir yandan ise dışarı çıkarken yüzün korunması gerekmektedir. Kış aylarında bile güneş kremi sürülmelidir. Kış mevsiminde en sevilen şeylerden biri sıcak su ile duşa girmektir. Fakat bu cilt için olumsuz sonuçlar çıkartmaktadır. O yüzden çok sıcak sudan uzak durulmalıdır. Kışın ılık su ile duşa girmek ve yüz yıkamak gerekmektedir.

Karli Havalarda Cilt BakimiSağlık durumları cilde de yansır. Sağlıklı bir cilt için sağlıklı bir vücut gereklidir. Bu yüzden bol bol sıvı su tüketilmelidir. Alkol ve kafein içeren içeceklerden de uzak durulmalıdır.

Cilt için omega 3 oldukça önemlidir. Doğal yağlar cildin nemli kalmasına yardımcı olmaktadır. O yüzden tercih edilmelidir.

Kış mevsiminde de içilen bitki çayları cilt sağlığı için önemli bir yere sahiptir. Düzenli bir şekilde bitki çayları tüketilmelidir. Kışın soğuktan dolayı ısıtıcı araçlar kullanılmaktadır. Fakat çok sıcak ortamı ve cildi kurutmaktadır. O yüzden bulunduğunuz ortamın ısısına dikkat etmelisiniz. Soğuk havaların sebep olduğu bazı cilt hastalıkları da olabilir. Bu tarz bir sorun ile karşılaşılması durumunda hemen bir doktora danışılması gerekmektedir.

Bağışıklık sistemi cilt sağlığını da ilgilendirmektedir. Kış mevsiminde ne kadar dirençli ne kadar sağlıklı olunursa ciltte o kadar kendini korur. Yeme İçme tüketilen gıdalar alınan besinler de cilt için önemlidir. O yüzden çok yağlı gıdalardan , çok tuzlu gıdalardan ve trans yağlardan uzak durulmalıdır. Cildin nefes alabileceği ortamlarda durulmalıdır. Nemlendirici konusunda da hassas olmakta fayda vardır. Cildin kuruluğu küçük rahatsızlıkların da belirtisi olabilir. O yüzden vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminleri almak gerekmektedir. Soğuk havalarda cildimizin sağlığına bir tık dana önem verilmelidir ve ihmal edilmemelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler