Şok Zayıflama Diyeti (Sağlıklı ve Hızlı Kilo Verme)

Şok Zayıflama Diyeti (Sağlıklı ve Hızlı Kilo Verme)

Hızlı bir şekilde kilo vermek isteyenlerin tercihi olan şok diyetler ile sizde sağlıklı şekilde kilo verebilirsiniz. Evet biraz zorlayıcıdır ama etkili şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır. Sizler için hazırladığımız 2 gün içinde 2 kg ile 3 kg arası verebileceğiniz bir şok diyet listesini okuyunuz.

Şok diyet nedir? Hızlı şekilde kilo vermenizi sağlar ama vücudu zorlamaktadır.

1. Gün Diyet Listesi

İlk gün diyeti vücudu kilo vermeye hazırlaması bakımından oldukça değerlidir.

Sabah öğünü: 1 tane meyve ya da bir bardak meyve suyu
Öğlen öğünü: 1 porsiyon sebze yemeği ile 1 kâse salata ve 1 kâse de yoğurt
İkindi öğünü: 1 tane meyve
Akşam öğünü: 1 porsiyon olacak şekilde et yemeği, bol yeşil salata ama az yağlı olacak vede 1 dilim ekmek tüketilecek
Gecede yatmadan önce 1 meyve yenilecek

2. Gün Diyet Listesi

2. diyeti oldukça etkilidir. Kendinizi biraz yorgun hissetmeniz olasıdır.

Sabah öğünü: 1 tane meyve ya da 1 bardak meyve suyu içilecek
Öğlen öğünü: 1 porsiyon sebze yemeği yanında 1 kâse salata ve 1 kase de yoğurt
İkindi öğünü: 1 tane meyve
Akşam öğünü: 1 porsiyon et yemeği yanında bol yeşil salata az yağlı olacak ve ince bir dilim ekmek
Gece yatmadan önce 1 meyve yenilecek

Diyet hakkında önemli bir not düşelim beslenme planında değişiklik yapamazsınız. Aynı şekilde uyguladığınız takdir de bu diyet ile bünyenize göre olacak şekilde 2 kg ya da 3 kg vereceksiniz. Bu diyet bittikten sonra bu diyeti tekrarlamak için en az olarak bir ay süre geçmesi gerekir. Başka normal bir diyeti bu diyet bittikten sonra uygulayabilirsiniz. Zorlayıcı bir diyet olduğu için zorlandığınız zaman bırakmanız gerekir. Ayrıca da bu şekil de diyetler ile verilen kilolar dikkat edilmediği takdir de kısa zaman içerisin de tekrar alınacağı için diyet bittikten sonra yemenize dikkat etmeniz gerekir ve bu diyeti yaparken bol su içmeyi ihmal etmeyin. Normalde de vücudun suya ihtiyacı olduğu gibi diyet yapılan zamanlar da vücudun su ihtiyacı da artar. Bir gün zarfında bu diyeti yaparken en az üç kg su içmeye özen gösterin.

Formumuzu korumak adına uygulayacağımız diyetleri düzenli ve sürekliliği olacak şekilde gerçekleştirmeliyiz. Düzensiz bir şekilde yapılan diyetler sonucunda vücut dengemiz bozulur ve diyet uygulaması bizler için verimli bir sonuca ulaştırmaz.

Şok diyetler ile ilgili bir çoğumuz hiç de hoş olmayan sonuçlara sebep olduğunu gözlemlemekteyiz. Lakin bu durum bünyesi bu tarz diyet içeriğine uygun olmayan kişilerin bu diyet tariflerini uygulamaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra bilinmelidir ki tek tip içerikte olan diyetleri sürekli olarak uygulamamalı ve bünyemize uygun içerikli diyetleri uygulamalıyız. Şok diyetler en fazla 1 hafta uygulanabilen ve çoğu kilolu kişilerde de detoks etkisi yaratan diyetlerdir. Etkili bir sonuç elde etmek adına şok diyet uygulaması örneğin 5 gün yapılacak ise 5 gün diyet belirlendiği içerikte yapılır ve 5. gün sonunda kişi yine aynı diyet uygulamasına devam etmektedir. Yani şok diyet uygulamasına devam ettirmemesi gerekir. Aksi takdirde ciddi sağlık problemleri ile karşılaşmamız kaçınılmaz.

Not 1: Eğer kilo verme konusunda başarısız oluyorsanız diyetisyen ile görüşmeniz en doğru tercih olacaktır.

Not 2: Uygulamakta olduğunuz diyet şok diyet de olsa bilmeniz gereken en önemli ayrıntı diyet uygulamalarında yeşilliği ve meyveyi eksik etmemek olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

  • YORUM
Facebookta bizi bulun

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.