Sömestr Tatili Gidilmesi Gereken 2 Yer

Sömestr Tatili Gidilmesi Gereken 2 Yer

2019 Sömestr Tatili ile Türkiye’nin Gezilecek En İyi 2 Mekanını Sizler İçin Hazırladık

Türkiye Turları Eşliğinde Gidilmesi Gereken 2 Yer!

Günümüzde kış ve yaz aylarının tam zirve yaptığı zamanlarda tüm ülkelerde hemen hemen turizm şirketleri ve yan sektörler canlanmaktadır. Kış aylarında kayak merkezleri, yaz aylarında ise deniz kenarları ve tarihi mekanlar yoğun olarak ilgi görmektedir. Bunun doğrultusunda hızla gelişen ülkelerle beraber turizm sektörleride gelişmektedir. Sektörlerin gelişmesiyle hizmet faaliyetleride oldukça kaliteli yerlere gelmiştir. Günümüzde ise bir çok kişi organizasyon ve arayış içerisinde bulunmadan turlar ile istedikleri her noktaya ulaşabiliyorlar! Türkiye turları arasında bulunan ve en çok tercih edilen 5 yeri sizler için derledik!

Kapadokya

Kapadokya günümüzde edinilen bilgilere göre, 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın etrafa püskürttüğü lavlar ve küllerin oluşturduğu tabakalarla meydana gelmiştir. Biçimlenmesi ve şekillenmesi yağmur ve rüzgarın yıllarca süren etkisinden kaynaklanmaktadır. UNESCO Dünya mirası listesinde yer alan Kapadokya yaz aylarında yurtiçinden ve yurtdışından binlerce turisti ağırlıyor. Yeraltı şehirlerini, peribacalarını ve mağaralarını canlı olarak görmek isteyen kişiler ilk olarak Kapadokya turları eşliğinde Kapadokya’nın eşsiz benzersiz yapısına tanık olmaktadır.Kapadokya’ya gittiğiniz zaman balon turları ile şehri tepeden görmeniz sizleri daha farklı açılardan etkileyebilir. Kapadokya’nın doğallığını bozmamak adına yol çalışmaları yapılmamıştır ancak ATV turları ile tatilinize heyecan katabilirsiniz!

Sömestr Tatili ile Kapadokya

Kapadokya’ya Ne Zaman Gidilmeli?

2019 Sömestr tatili gezisi için Kapadokya’yı gezmelisiniz. Karasal iklime sahip olduğundan dolayı gezi ve tatil amaçlı gidecek kişilerin hemen hemen her mevsimde Kapadokya gezisi gerçekleştirebilir. Daha çok yaz aylarında ziyaret edilen Kapadokya’yı kış aylarında da ziyaret edebilmeniz mümkün.

Efes

Geçmiş dönemlerde Yunan kenti olan Efes günümüzde İzmir’in Selçuk ilçesi sınırlarında bulunmaktadır. 1994 yılında geçici olarak UNESCO tarafından Dünya Mirası ünvanı almıştır. 2015 yılında ise Dünya Mirası olarak tescil edilmiştir. Günümüze kadar orjinalliğini koruması nedeniyle turizm açısından bir çok turisti ağırlamaktadır ve çevresinde bulunan tarihi yapılar ile ekstra gezi imkanı sunmaktadır. Efes turları eşliğinde Efes’I baştan sona gezebilirsiniz ancak aileniz veya arkdaşlarınızla özel olarak gitmek istiyorsanız yaz aylarını tercih etmeniz sizler için iyi olacaktır!

Efes’te Gezilmesi Gereken Yerler!

Efes harabeleri olarak adlandırılan gezi mekanı Vedius Gymnasium’a ait kalıntılardan ibarettir. M.S. 2. Yüzyılda zengin bir kişi tarafından Vedius’a armağan olarak yaptırılmıştır. Dönemin kültürüne ait olarak inşa edilen bu yapıda hamam, eğitim ve diğer sportif faaliyetleri gerçekleştirebilmek adına her şey bulunmaktaydı.Efes harabeleri yapısı altında bulunan tiyatro yapıldığı döneme göre 25.000 kapasiteye sahiptir. Festival ve şenliklerde kullanılmıştır ayrıca M.S. 98 – 117 yıllarında yapımı tamamlanmıştır.Liman Hamamları, M.S. 2.yüzyılda inşa edilmiştir. İlk kez yapılmıştır ve 4.yüzyılda İmparator Konstantinus döneminde onarım görerek bazı değişiklikler yapılmıştır. İlginç kalıntıları görmek ve günümüzdeki imkanlarla karşılaştırmak büyüleyici bir atmosfere yol açıyor. Efes turları eşliğinde Liman hamamlarında bulunursanız kesinlikle fotoğraf çekmeyi unutmayın!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler