Siyah Nokta Maskesi Yapıyoruz

Siyah Nokta Maskesi Yapıyoruz

Siyah Nokta Nedir ? Siyah noktalar burun ve çevresinde içinde yağ ve kirleri biriktiren derinin içinde çukurlaşmış yağ bezeleridir.Siyah Noktalar Özellikle yağlı cilde sahip olanlarda, yoğun ve stresli iş hayatına sahip olanlarda ve yüz temizliğini önemsemeyen kadın ve erkeklerde görülür.

Yüz Temizleme Bantları Kullanılmalı mı ? Siyah noktalardan kurtulmak için sağlık sektöründe temizleyici banlar vardır. Bu bantlar faydalı görünse de aslında zararlıdır. Çünkü yüz temizleme bantları kullanırken yüzdeki canlı üst deriyi ve tüyleri de beraberinde deriden çıkartmaktadır. Yüzdeki tüyleri almak tüy köklerini kıl köklerine dönüştürecektir. Siyah noktalardan kurtulurken yüzdeki kıl sayısını arttırmak yüz güzelliği için zaten yanlıştır. Bu durum dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmaya benzemektedir.

Güzel Yüzlü Genç KadınYüz temizleme bantlarının bir zararı daha vardır. Bant ile yüzdeki siyah noktaları çıkarttığınız zaman yüzde çukurluklar oluşur. Aldığınız yüz temizleme bantları deriyi sıkıştırma özelliği yoktur. Bu yüzden yüz siyah noktaları bant ile çekince çukurlar üstü açık şekilde kalır. Yüzdeki bu çukurlar  zamanla genişler. Bu sırada yağ ve kirler çukurlarda birikir. Siyah noktanız daha büyük şekilde tekrar oluşmuş olur.

Yukarıda izah ettiğimiz sebeplerden dolayı yüz temizleme bantları yerine doğal maskeler ile siyah noktalardan kurtulmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde yüz güzelliğini koruyarak güzelleşebilir ve parlak  yüzünüzle gülümsemeniz ile çevrenizi aydınlatabilirsiniz.

Doğal Soyulabilen Siyah Nokta Maskesi

Yazıda tarifini vereceğimiz doğal maske ile siyah noktalardan cilt sağlığınıza uygun şekilde kurtulabilirsiniz. soyulan siyah nokta maskesi resmiYapacağımız maskenin özelliklerinden bahsedelim Siyah nokta maskesinin özelliği yüze sürdükten sonra hemen kurumasıdır. Maske kuruduktan sonra ellerinizle yüzünüzden bu maskeyi soymalısınız. Bunu yaparken siyah noktalarınız maskeye yapışık olarak deriden çıktığını göreceksiniz.

Anında fayda sağlayan bu etkili siyah nokta maskesini kullanırken gözlerinize inanamayacaksınız. Güzellik ürünlerine güvenmeyen, kullandıklarından fayda görmeyen veya her an yanında taşımayan biri iseniz bu maskeyi kullanmanızı mutlaka öneririz. Doğanın insanların hizmetine sunduğu pek çok şey ile sizde cilt bakımınızı yapabilirsiniz.

Siyah Nokta Maskesi Yapmak için Gerekli Malzemeler :

Aşağıdaki malzemeleri temin ettikten sonra maske yapımına başlayabilirsiniz. Maskenin yapım tarifi hemen aşağıdaki başlıktır.

  • Süt
  • Toz Jelatin

Siyah Nokta Maske Yapımı:

Maske için ilk olarak 2 yemek kaşığı süt içerisine 2 yemek kaşığı toz jelatini ilave edin ve iyice karıştırın. Bu karışımı mikrodalga fırında (eğer mikrodalga fırınınız yoksa önceden 200 derecede ısıtılmış normal fırında) kıvam alması için ısıtın. Hazırladığımız maske karışımı şeffafa yakın bir renk aldığında maskeniz tamamlandığını anlayabilirsiniz.

Siyah Nokta Maskesi Kullanımı:

Sıra geldi maskeyi cildinizde kullanmaya. Maske fırından çıkmadan cildinizi iyice durulayın ve temizleyiniz. Yüzünü silip kurutunca hazır olan maskeyi fırından çıkarınız ve ısısını kontrol ediniz. Cildinizi yüksek sucaklıkta yakmanızı istemeyiz. Isı cildinize sürmek için yeteri kadar düşünce maskeyi kullanacağım. Maske yeterli derecede soğudunda kaşık kullanarak siyah noktaların üzerine sürünüz. Maske çabucak cildiniz üzeinde kuruyacaktır. Maske kuruyunca en son burunu çıkartacak şekilde maskeyi deriden soymaya başlayın.

Bu siyah nokta maskesi ilk kullanımda etsini gösteren etkili bir yüz temizleyici maddedir. Bu maske sadece siyah noktaları almakla kalmaz aynı zamanda gözeneklerde biriken kiri de temizler ve cildi havalandırır. Siyah noktalar kurtulmak amaçlı mutlaka denememiz gereken maskelerden biridir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler