Su İçmenin Önemi

Su İçmenin Önemi

Sağlığımız için günlük almamız gereken bazı besinler vardır. Bu besinleri vücudumuza alabilmek için öğünlerimizi düzenli bir şekilde tüketiriz. Nasıl ki yaşamımıza devam etmemiz için elzem olan besin öğelerini tüketmemiz gerekiyorsa; su tüketimi için de aynı şekilde önem göstermemiz gerekiyor. Bu yazımızda sizlere su tüketmenin önemini ve suyun nasıl tüketilmesi gerektiğini açıklayacağız.Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-08-10 21:53:05Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com‘±

Suyu Az Tüketmenin Zararları

İnsan vücudunun %60 oranı sudan oluşmaktadır. Su tüketimi de bu yüzden çok önemlidir. Başta böbrekler olmak üzere birçok iç organ çalışırken suya ihtiyaç duymaktadır. Suyu az tüketirsek bu organlar çalışamaz hale gelecek ve ne yazık ki işlevlerini yerine getiremeyeceklerdir. Suyu az tüketmenin en büyük zararı da budur.

Su Neden Önemli?

Su vücudumuzun %60’lık bölümünü kapladığından dolayı vücudumuzdaki suyun bitmesi de olasıdır. Örneğin; Güneş ışınlarının altında sürekli bir şekilde oynayan ve kesinlikle su içmeyen bir kişi halsiz düşer, ağzı kurur. Bu durumun en temel sebebi su vücudunda azalmıştır ve bunu karşılaması gerekmesidir. Vücudumuzdaki suyu ter ve idrar yolu ile attığımızdan dolayı ağızdan da geri almalıyız.

Su İçmeyenleri Bekleyen Sorunlar Nelerdir?

Su içmeyen ya da yeteri miktarda tüketmeyen kişileri birçok sağlık sorunu bekler. Bu sorunlar arasında; ilk olarak nabız düşmesinden söz etmek gerekiyor. Nabız düştükten sonra tansiyonunuz da düşer. Bu da size halsizlik gibi etkiler bırakır. Tabi bunlar günlük sonuçlarıdır. Daha ileride düzeyde devam ettiği sürece iç organların çalışma sistemini de olumsuz etkiler.

Su İçemeyenler Ne Yapabilir?

Bazı bireyler ise su içemiyorlar. Bu yüzden de almaları gereken su ihtiyacını karşılayamıyorlar. İçerisinde su bulunan içecekleri içerek de su ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ayran, komposto, limonata gibi içecekler su ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olsa da günde 2 litre su içmeye çalışın.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
İçmenin Önemi Su

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler