T Bölgesi Yağlı Olanlar İçin Bakım Önerileri

T Bölgesi Yağlı Olanlar İçin Bakım Önerileri

T Bölgesi Yağlı Olanlar İçin Bakım Önerileri

T Bölgesi Yağlı Olanlar İçin Bakım Önerileri

Yağlı veya karma cildiniz varsa, T bölgesinin aşırı yağlanması ve bu bölgede sivilce oluşumu ile ilgili sorunlarınızın olması muhtemeldir. Alın, burun ve çene bölgesinin bir araya gelmesinden oluşan T şeklindeki bölgede bulunan gözeneklerin temiz kalması, sivilce ve siyah nokta oluşumun engellenmesi ve bu bölgedeki yağın dengelenmesi için özel bakım rutini oluşturmanızı öneririm. Çünkü T bölgesi, yüzümüzde en çok göz önünde olan ve dikkat çeken bölgedir.

Yağlı T Bölgesi İçin Bakım Önerileri

T bölgesinin yağlanmasının nedeni bu bölgelerde, yüzün geri kalanından daha fazla yağ bezi bulunmasıdır. Bunun sonucu olarak vücudun doğal yağı olan sebum üretimi T bölgesinde yoğunlaşır. Bu bölge sivilce, siyah veya beyaz noktalar kadar güneş lekelerine yatkındır. T bölgesine yapacağınız özel bakım ile bu sorunların önemli bir bölümünden korunabilirsiniz.Temizleyici: Doğru temizleyiciyi bulmak çok önemlidir. Jel cilt temizleyiciler T bölgesindeki gözenekleri derinlemesine temizleyerek fazla yağı alacaktır.Astrenjanlar: Gözenekleri sıkılaştırıcı özelliği olan astrenjanlar T bölgesi aşırı yağlıysa etkili bir çözüm olabilir. Ancak cildi kurutmaması için sadece çok fazla yağ üreten T bölgesi için kullanılmalıdır.Yüz Maskeleri: Sivilcelere iyi gelen ve yağlı ciltler için önerilen doğal cilt bakım maskelerini düzenli olarak kullanabilirsiniz. Kil maskesi ve çay ağacı yağı bu bölgeyi temizlemek için önerilmektedir. Eğer T bölgesi dışında kalan bölgeler yağlı değilse, cildin kurumaması için bu maskeleri tüm yüzünüze sürmek yerine sadece T bölgesinde kullanın.Siyah Nokta Bantları: Özellikle burun üzerinde oluşan siyah noktaları elle temizlemek yerine daha steril bir çözüm sunan siyah nokta bantlarını kullanabilirsiniz.Yağ Temizleme Kağıtları: Gün içinde, cildiniz aşırı yağlandığında her zaman temizlemek için vakit ayıramayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda kullanmak için fazla yağı alan, hijyenik yağ temizleme kağıtları pratik bir çözüm sunabilir.

Yağlı Cilt İçin Maskeler

Yağı alan kil ve yeşil kil maskeleri T bölgesini dengelemek için önerilen maskeleri arasında ilk sırada yer alıyor. Basit ve hızlı bir çözüm için yoğurt kullanabilirsiniz. Doğal peeling etkisi bulunan kabak, çilek gibi doğal ürünlerle hazırlanan maskeler ise gözenekleri temizlemenize yardımcı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler