Terleme ve Koku Sorunu Doğal Tedaviler

Terleme ve Koku Sorunu Doğal Tedaviler

Terleme ve  koku sorunu hem herkesin ortak sorunu durumunda. Ülkemizin ekvatora yakınlığı ve bazı coğrafi  bölgelerin coğrafi özelliklerinden hava aşırı sıcak olmakta. Bu durumda beraberinde aşırı terleme ve terlemeye bağlı olarak kişinin kokması sorunu ile karşılaşılmaktadır.

Belirttiğimiz nedenlerden ötürü kişilerde görülen terleme normal bir durumdur. Bunu engellemek için sizlere bitkisel çözümler için 7 doğal tarifle koltuk altı terlemelerine, ayak, ense, el ve boyun gibi aşırı terlemeleri sorunu olanlara yöneliktir.

Terle beraber vücutta oluşmuş olan toksinler zehir atıklarla beraber dışarı atılır. Ter sorununuz bulunuyorsa ilk doktora başvurarak altında yatan nedeni bilmelisiniz.

Koltuk Altı Terlemesi ve Nedenleri

İnsan Neden Terler?

 1. Genetik: Bazı kişilerin diğer insanlara göre daha fazla terler. İstanbul Üni. yayınlanmış 1 makalede her 19.000.000’da 1 kişide genlerden kaynaklı terleme sorunu vardır.
 2. Obezite: Eğer kilo alıyorsanız terleme oranınız artacaktır. Açıkcası bu durumu açıklamaya gerek olduğunu zannetmiyorum.
 3. Hamilelik: Hamilelik ile vücut yepyeni bir duruma adapte olmakta olduğu için vücut iç ısısını dengelemek için vücut sık sık terler.
 4. İlaç Kullanımı: Düzenli veya yeni bir ilaç kullanan kişilerde yan etkiler görülebilmektedir.
 5. Diyabet: 
 6. Kalp ya da Akciğer Hastalıkları: Vücudun dengesi bozulduğu için vücut iç ısını dengelemek için terleme artar.
 7. Parkinson Hastalığı:
 8. Sakatlık:
 9. Menopoz:
 10. Solunum Sorunu: Nefes alma veya akciğer sorunları yaşayanlarda terleme ve terden kaynaklı koku sorunu daha sık görülür. Çünkü nefes alma vücudun iç ısısını dengeler ve bu işleyiş bozulduğu için terleme arttı.

Terleme Engelleyen Doğal Çözümler

Sizler için 7 farklı terleme çözümünden bahsettik. Bu yöntemlerden tercih ettiğiniz yöntemlerden birisi ile eminiz ki sizde terleme sorunundan kurtulacaksınız.

1. Limon ile Terleme Çözümü

Son 50 yıldır sıklıkla kullanılan yöntem limon yöntemidir. Limon kullanarak terleme problemi ile savaşabilirsiniz. Peki neden limon? Neden limon değilde avakado değil? Hemen cevap vereyim. Bu durumun asıl sebebiyse sitrik asit içermektedir. Terlemeden dolayı da deride kalan bakterileri ortadan kaldırmaktadır.

Özellikle terlemeden dolayı da deride kalan bakterileri ortadan kaldırmaktadır. Limon sadece terinizi azaltmakla yetinmeyecek ayrıca da koltuk altı veya diğer bölgeleri beyazlatıcı etkisi bulunmaktadır. 1 limon suyuyla karbonatı güzelce karıştırıp macun kıvamına getirin. Koltuk altı bölgelerine ya da terleme sorunu yaşanılan diğer yerlerinize uygulayın.  Yarım saat bekletip soğuk suyla yıkamalısınız.

2. Elma Sirkesi ile Terleme Çözümü

Mutfağınızda terlemeye yarayan en iyi malzemelerden biri elma sirkesidir. Vücudunuzdaki pH dengesini düzenler ve normalden daha fazla terleyecek olan bölgedeki terlemeyi de durdurur. Biraz suyla karıştırdıktan sonra malzemeyi koltuk altı bölgenize ya da diğer terleyen yerlerinize uygulayabilirsiniz. Geceleri yatmadan önce uygulamanız daha etkili olacaktır. Saba suyla iyice durulayın.

3. Patates ile Terleme Çözümü

Ter bezlerinizin ürettiği ter miktarlarını vücut pH seviyenizi dengeleyip kontrol etmektedir. Kullanacağınız patatesin temiz olması gerekmektedir. Dilimler halinde keserek aşırı terleme yapan bölgenize dilimleri yerleştirmelisiniz. Sürdükten sonra hafif bir şekilde ovun.

4. Hindistan Cevizi ile Terleme Çözümü

Vücudunuzda bulunan çok terleme olan bölgenize Hindistan cevizi uygulayın. İyice emilmesi açısından masaj yapmayı ihmal etmeyin. Deodorant şeklinde kullanmak istiyorsanız Hindistan cevizi yağı ve kabartma tozunu karıştırın.

5. Buğday Çimi ile Terleme Çözümü

Buğday çimi vücudunuzun ihtiyacı olan besinlerin büyük bir kısmını içermektedir. B6, C vitamini, protein, folik asit ve hatta b12 vitamininden çok zengindir. Bunlar vücudunuzu nötr hale gelmesine yarar ve terlemeden kurtulursunuz. Yemeklerden önce mutlaka buğday çimi suyunu için.

6. Siyah Çay ile Terleme Sorunu Yokedelim

Tanik asit içeren aşırı terlemelere karşı etkili bir biçimdedir. Tanik asit çok terleme olan alanları nötralize etmektedir. Tanik asidin sıkılaştırıcı özelliği ile ter bezlerini daraltıp daha az ter üretir. Ilık suyunuza çay poşetini koyup birkaç dakika boyunca ıslatın. Eğer elleriniz ve ayaklarınıza uygulayacaksanız siyah çayı ıslatmak için kullandığın suyu uygulamanız daha iyi olacaktır. Koltuk altı içince iyice ıslattığınız siyah çay poşetini koltuk altınızda tutun.

7. Domates Suyu

Bu yönem ile domates suyu da aşırı terlemeyi önlemektedir. Evde kendi yöntemlerinizde doğal olması emek vererek kendiniz hazırlayabilirsiniz. Ayrıca da ezilen buzla karıştırıp domates suyunu hazır bir hale getirmeniz mümkün. Yahut hazır olan domates suyunu da tercih edebilirsiniz.

Aklınıza takılan konuları hemen aşağıda bulunan yorum kısmından bize iletebilirsiniz..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

 • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler