Tırnak Kırılması için Çözüm Yöntemi

Tırnak Kırılması için Çözüm Yöntemi

Tırnak kırılması sorunu, en önemli zamanlarda ortaya çıkan ve acı veren bir sorundur. Ağırlıklı olarak tırnakları zayıf veya darbe aldığı için zayıflaması sonucu görülür.

Bayanlar tırnakları konusunda daha özenli ve ayakkabı seçimleri yüzünden açıkta olduğu için tırnak uzattığı ötürü tırnak kırılması probleminden  şikayetçi olmaktadır. Endişe etmenize gerek yok, sizin için hazırladığımız bu yazında sizler için tırnak kırılmasına çözüm yollarını ve tırnak uzatmak için konusunda yapılması gerekenleri izah edeceğiz.

Tırnak Kırılması Sorununa Çözüm

Tırnaklar yapıları itibari ile dış yüzeyleri sert bir tabakadan oluşmuştur. Zaman içerisinde çeşitli şartlarda tırnaklar sararıp, kırılma görülür. Bu kırılmaların sebeplerinden ilki bayanların sürekli ve kalitesiz olmasına rağmen sürdüğü ojeler sebebiyet vermektedir. Oje sürmekle kalmayıp oje sürdükten sonra çıkartmak için kullanılan aseton, tırnaklara ciddi zayıflatır ve zarar verir.

Oje kullanımına nazaran aseton tırnakların üst tabakasının zayıflayıp soyulmasına sebebiyet vermektedir. Birde tırnaklara sürülen ojeyi bekletip, 1 hafta çıkarmayanlar vardır. Ancak bilmeleri gerekmektedir ki, sürülen ojenin en fazla 2 gün içerisinde çıkartılması gerekmektedir.

En bakımlı ve güzel tırnakların sırrı, tırnağı sade ve doğal bırakmaktır. Eğer tırnaklarınız doğal ve naturel ise hemde aynı zamanda kırılmaya devam ediyorsa, tırnaklarınızda başka sorunlar var demektir.

Tırnak kırılmasının diğer sebepleri şunlardan dolayı kaynaklanabilir;

  • Tırnaklarınızın kırılmasının nedeni aldığınız besinlerden kaynaklanabilir.
  • Vitamin eksiğiniz varsa tırnak kırılmaları olabilir.

Eğer tırnaklarınız zayıf ve kırılan tırnaklar ise bilhassa bakım yapmanız icap etmektedir. Bu yazıda derlediğimiz konular ile kırılan tırnaklara bakım tarifi ile kırılan tırnaklarınızı onararak, sağlam ve sağlıklı hale getirecek olan güzel ve etkili bir yöntemdir.

Tırnak Kırılmasına Çözüm

Kırılan Tırnaklara Bakım Yapımı

Kırılmış ve soyulan tırnaklarınıza evinizde çeşitli malzemeleri ile bakım yapabilirsiniz. Yapacağınız bakım sonrasında tırnaklarınız güçlü,sert ve bakımlı olacaktır.

Kullanacağınız Malzeme Listesi;

  • Limon Suyu (1/2 Limon)
  • Elma Sirkesi (1 çay kaşığı)
  • Menekşe Yağı (1 tatlı kaşığı)

Hazırlanışı : Yukarıdaki malzemeleri bir kase içerisine dökün ve iyice karıştırın. Ardından bu kasenin içerisine tırnaklarınızı daldırın ve en az 30 dakika bekletin. Burada süre tamamen size bağlı ne kadar uzun o kadar iyi olmaktadır. Tırnaklarınızın sertleşmesine çok iyi gelecek olan kırılan tırnaklara bakım tarifi ni haftada iki kere yapabilirsiniz.

Tırnak Bakımı Yapanlara Uyarı

Hazırladığımız bu yazıda kırılan tırnaklara bakım yapımı yaptıktan sonra mutlaka 1 hafta boyunca tırnaklarınıza oje sürme uygulaması yapmayınız Bunun sebebi sürekli oje sürmenin tırnakları zayıflatıp, zamanla sertliğini ve sağlığını kaybetmesi sonucuna sebebiyet vermesidir.

Güçlü ve Hızlı Tırnak Uzatma

Doğal yollarla tırnaklarınızın normalden hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlamak isteyebilirsiniz. Bunun için yumurta ve kuru yemiş tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Bu ürünlerin içerisinde bulunan proteinler ile birlikte – ceviz ve fındıkta- protein seviyesi tavan olduğu için tırnaklarınız hem sağlıklı şekilde kısa sürede uzayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler