Tüm Ayrıntıları İle Erkeklerde Lazer Epilasyon

Tüm Ayrıntıları İle Erkeklerde Lazer Epilasyon

Tüm Ayrıntıları İle Erkeklerde Lazer Epilasyon

Erkeklerde son dönemde istenmeyen tüylerden kurtulmak için en çok tercih edilen yöntem lazer epilasyon. Bakımına özen gösteren, şehir erkeklerinin en çok tercihi bu yöntem hızla yayılmaya başladı. Uzman görüşleri dâhilinde uygulanan işlem sayesinde erkekler de artık istenmeyen tüy sorunlarına kalıcı ve birazda acılı bir yöntemle veda ediyorlar.

Görünüşe özen gösteren kişilerin bu tercihi iş yaşamında, sosyal yaşamda ve özel yaşamda onlara oldukça fayda sağlıyor. Özellikle iş yaşamın içindeki ve kariyer sahibi erkekler tarafından bu yöntem tercih ediliyor. Erkeklerde bayanlardan farklı olarak tüm bölgenin kıllardan arındırılması tercih edilmiyor, fazla tüylenmenin görüldüğü bölgelerdeki kıl yoğunluğunun azaltılması ve estetik açıdan hoş bir görünüme kavuşması isteniyor.

Lazer epilasyon işlemi özetle, kıl köklerine gönderilen ışınlar sayesinde tahrip edilen kıl köklerinin tüy üretebilme yeteneklerini kaybetmesi olarak tanımlanabilir. Erkeklerin, kıl yapıları kadınlarınkinden oldukça farklı olduğu için lazer epilasyon yöntemi erkeklerde daha kısa sürede kalıcı çözüme ulaşılmasını sağlıyor. Erkeklerin kıl kökleri daha koyu renkli bir yapıya sahiptir bu yapı lazer ışınları için oldukça uygundur. Hormonsal yapıya, genetik faktörlere, kıl kalınlığına ve benzeri faktörlere bağlı olarak seans sayıları farklılık gösterse de kadınlarda genelde ortalama 6-8 seans gibi bir süreçte tüy sorununa kalıcı çözüm bulunabilirken erkekler de 4-5 seansta oldukça kalıcı bir sonuç elde etmek mümkündür.

Lazer Epilasyon Yaptiran ErkekLazer epilasyon seansları bölgeden bölgeye değişiklik gösterirler. Sırt ve benzeri büyük alanlarda ortalama 2,5 saatlik, boyun ve ense gibi erkeklerde sıklıkla tercih edilen daha küçük bölgelerde 10-15 dakikalık, yine erkeklerde çok fazla tercih edilen bir bölge olan elmacık kemikleri ve kaş arası gibi küçük bölgelerde ise 5-6 dakikalık seanslar uygulanmaktadır. Lazer epilasyona farklı vücut bölgelerinin dirençleri de farklıdır. Göğüs, bacak ve yüz bölgeleri lazer epilasyon uygulamalarına daha hızlı bir şekilde yanıt vermektedir. Omuz, sırt ve üst kol bölgeleri gibi bölgeler ise lazer epilasyona daha fazla dirençli olan bölgelerdir. Bu bölgeler için daha fazla seans gerekebilmektedir.

Lazer epilasyonun yapılacağı mevsimde oldukça önemlidir. Uzmanlar yaz aylarında lazer epilasyon yapılmasını önermemektedirler. Ayrıca, bronzlaşmış tende de uygulanması sakıncalı olabilen lazer epilasyon seanslarını kış aylarında gerçekleştirmek uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler