Türbanlı Bayanlar için Makyaj Önerileri

Türbanlı Bayanlar için Makyaj Önerileri

Türbanlı kadınlar için makyaj önerilerini okuyacağınız bu yazıda. Türbana uyumlu ve güzel görünecek makyaj tavsiyelerini açıklayacağız.

Türban kullanan kadınlar normalden farklı makyaj tercihleri araştırmaktadır.Bunun sebebi türban ile uyumlu olmasını sağlamaktır. Bu sebeğten ötürü türban rengine göre doğru makyaj yapmaları durumunda yapılacak tercihi doğru belirlemelidir.

Elbete konu türban rengi ile sınırlı değildir. Makyajı etkileyen diğer faktörler yüz şekli, giydiği elbise de olabilir. Türbanlı kadınlar için makyaj seçimi konusunda neler yapmalıdır bu konuyu irdeleyeceğiz.

Tesettür Makyajı Nedir? Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tesettür makyajı, kapalı kadınların tercih ettiği ve türban rengine göre cildine yaptıkları makyaj uygulamasına tesettür makyajı denir. Örnek verecek olursak, türbanda bulunan renkler üzerinde yoğunlaşarak, cilde yapılan makyaj türban rengiyle hoş gidecek renk tercihleridir.
Tesettürlü kadınlar Makyaj yapımı sırasında Nelere Dikkat Etmesi Gerekir?

Türbanlı kadınların en dikkat etmesi gereken şey, tesettür makyajından önce türbanı ile elbisesinin uyum içerisinde olması gerekmektedir. Eğer türban ayrı elbise ayrı olursa çok hoş bir görüntü ortaya çıkmaz. Makyaj yapılsa dahi görüntü çirkin olur.

Bu nedenle tesettürlü kadınların dikkat etmesi gereken en önemli nokta elbise , türban ve makyaj seçiminin birbirine uymasıdır.

Tesettüre Uygun Makyaj

Mesela yukarıdaki “Tesettüre Uygun Makyaj” resmindeki kadının tesettür rengi ile dudaklarına sürdüğü renkler çok uyumlu olmuş. Aynı zamanda Bordo ve Uçuk Pembe renkleri gözlerini daha da ortaya gözler önüne sermiştir. İşte bahsettiğimiz tesettür makyajı da tam olarak bu. Tesettür ile cilt renginiz ve makyajınızın uyumlu olması gerekmektedir. Aksi taktirde çirkin bir görüntüye bulanırsınız.

Tesettüre Göre Makyaj Nasıl Yapılır?

Türban kullanan kadınların kıyafet , türban ve makyaj seçimleri birbirine uyumlu olması zorunludur. Diğer türlü oldukça itici gözükür.
Tesettürlü kadınlar makyaj yapımı sırasında uçuk renkli ve canlı renkleri seçmelidir. Bu şekilde yüz hatları ve çekiciliği daha da artacaktır.
Özellikle türbanın desenleri ve yüz şekli tesettür makyajında çok önemlidir. Bu nedenle yüzünüzü daha canlı ve sıkı gözükmesi için seçeceğiniz makyaj renklerini bulmanız gerekiyor.
Tesettürlü kadınların kuru makyaj denilen su gibi katkı maddeleri içermeyen ürünleri kullanması daha verimli sonuçlar doğurmaktadır.
Tesettürlü kadınların makyaj sonrası temizleme işlemleri son derece önemlidir. Bunun sebebi sadece yüz kısmı gözüktüğü için çok dikkat edilmelidir.

Yeri geldiğinde Buhar Maskesi yapmalı ve Makyaj Temizleme işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Türban için Uyumlu Makyaj Renkleri

Türban ile uyumlu makyaj renkleri için ekstra bir çaba sarf etmenize gerek yoktur. Önemli olan renk uyumunu doğru tutturmaktır. Türbanınıza uyumlu renkleri seçmek için genel olarak pastel renkleri kullanmayı tercih edin. Renkler tam olarak türban renkleri ile uyumlu olmasa da türban desen ve renklerine en uygun tonları kullanabilirsiniz.

Özellikle dikkat etmeniz gereken önemli nokta su bazlı makyaj ürünlerini kullanmamanızdır. Bununla beraber allık ve fondoten renklerinizi cildinizin rengini kapatmayacak renkleri seçerseniz çok daha etkili olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler