Uykudan Önce Cilt Bakımı Yapımı

Uykudan Önce Cilt Bakımı Yapımı

Düzenli ve yeterli uyku; cildi yenileyen, onaran ve cildin güzel görünmesini sağlayan önemli koşullardan birisidir. İsviçreli bilim adamları ulaştıkları veriler ile cildin kendisini en çok yenilediği ve sağlık kazandığı dönemin uykuda geçirdiğimiz anlar olduğunu keşfetmişlerdir. Tıpkı vücut gibi insan cildinde bulunan hücreler de uyku zamanında kendisini daha hızla yeniler. Bu durum pürüzsüz, parlak ve sağlam bir yüz derisi oluşumunu hızlandırır. İsviçreli bilim adamları araştırma sonuçlarında cildin gece 01.00 ile 03.00 arasında daha hızlı kuruduğunu keşfetmişlerdir. Bu durumda bizlere uykudan önce cilt bakımı yapmanın ne kadar değerli olduğunu belirtmektedir. Cilt bakımı için her akşam yatmadan önce cildinize sürdüğünüz kremler cildin onarılmasını sebep olmakta ve hızlandırmaktadır.

Saglik icin uyuyan guzel bayanCilt bakımı yapmanın özellikle geceleri daha önem kazandığını belirtiyoruz. Geceleri cilt hızlı kuruduğu için yatmadan önce cildin nemlendirilmesi gerekir. Kullandığınız nemlendirici kremlere ek olarak cildin onarıcı ve tedavi edici kremleride kullanabilirsiniz.

Günümüzde pek çok kozmetik ürünleri sağlık ve güzellik sektöründe satılmaktadır. Gençliğin verdiği güzelliği korumak ve cildin yaşlanmasını geciktirmek amaçlı farklı kremler bulunmaktadır.

Gece saçlara ve cilde yapılan bakım onların daha parlak ve sağlıklı olmasını sağlar. Deri hüceleri aksam saatleri gündüze kıyasla daha hızlı çalışmaktadır. Gündüz saatlerinde rüzgar, güneş ve hava gibi çeşitli şekilde cildi aşındırmaktadır. Bu aşındırmaya maruz kalan cilt; kendisini onarmak amacıyla gecenin sessiz ve korunaklı saatlerinde yenilenmeye çalışır. Bu yüzden cilt lekelerini tedavilerinin gece yapılmasının sebebi budur. Zaten akne ve yara izlerinin geceleyin daha hızlı iyileşmeside bu sebepten ötürüdür.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır ?

Bugünlerde sık sorulan sorulardan birisi “Krem veya bakım maskeleri ile cilt bakımı yaparken nelere dikkat edilmelidir” sorusudur. Yazının devamında bu soruyu cevaplandırarak cilt bakımı yapmada nelere dikkat edilmelidir nu konuyu açıklayacağız.

  1. Başlangıç olarak cilt bakımı yapmadan önce cildinizi tamamen temizleyiniz. Bunun sebebi temiz bir cildin kullanacağınız kremleri daha yüksek oranda emmesi içindir. Bu sayede etkisini ve fayda oranını yükseltmiş olacaksınız
  2. 1. maddeyi gerçekleştirmenin ardından cildinize nemlendirmesi yavaşça yedirerek krem sürünün. Sürdüğünüz kremin içeriğinde mineral ve vitaminlerin bulunması sayesinde cildin onarıcı etkisinin görülmesi sağlanır. Bu sayede cildiniz bütün gece hızla yenileyerek kendini onarır ve özellikle oluşacak kırışıklıkların da önüne geçilmiş olur.
  3. Göz çevresine sürdüğünüz kremler ile yüzümüze sürülen kremler farklıdır. Bunun sebebi göz çevresindeki bulunan derinin yüze kıyasla daha ince olmasıdır. Bu durum yüzünden göz çevresindeki deri daha hassas yapıdadır.
  4. Yüzde kullandığınız nemlendirici krem veya losyonları aynı zamanda ellerinizde de kullanabilirsiniz. Sadece yüzünüze değil yumuşamaları için ellerinize de bakım yapmalısınız. Bunun için el kreminizi ve tırnaklarınız için de losyonları kullanabilirsiniz. Bu losyonlar tırnakların güçlenmesini de sağlayacaktır. Sitemizde çok sayıda evde yapabileceğiz nemlendirici krem veya losyon konuları vardır.
  5. El ve yüze bakımın yanında saçlarınız için de doğal ürünleri kullanabilirsiniz. Mesela badem yağı kullandığınız takdirde saçlarınız yumuşacık yapar. Ek olarak badem yağı kırılmaların ve dökülmelerin de önüne geçmenizi sağlar
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler