Vintage Mutfak Dekorasyonu

Vintage Mutfak Dekorasyonu

Vintage Mutfak Dekorasyonu
Vintage dekorasyon, 1930-1940 yıllarına ait obje, aksesuar ve renklerin modern dekorasyon alanlarına uyarlanması ile oluşmuş bir dekorasyon tarzıdır. Vintage dekorasyon, çok küçük birkaç etki ile dahi mekanlarda büyük değişiklikler yaratabiliyor olması ile sıkça tercih edilen bir stildir.
Mekanların belirli yerlerine yerleştirilen eski bir bavul, bisiklet, eski müzik enstrümanları gibi eskiyi çağrıştıran herhangi bir nesne, mekanın atmosferini tamamen değiştirecektir.
Vintage Mekan Nasıl Oluşturulur?
Öncelikle vintage dekorasyon için ağırlıklı olarak kullanılan belirli renkler vardır. Yumuşak ve pastel tonlar olarak adlandırılabilen pembe, soluk mavi, kahverengi gibi renkler vintage havasının elde edilmesine yardımcı olmaktadır.
Bir mekanın vintage tarzda dekore edilebilmesi için mobilya eskitme teknikleri kullanılabilir. Doğrudan eski mobilyalar da kullanılabilir. Perdeler mekanların atmosferini hızlı şekilde değiştirdiği için desenli, renkli kumaş perdeler de vintage ortam yaratacaktır.
Vintage dekorasyonda en çok kullanılan ayrıntılardan biri de dantellerdir. Ev tekstil ürünlerinde kullanılan dantel detaylar vintage dekorasyonun tamamlanmasına yardımcı olur.
Vintage Mutfak Dekorasyonu
Vintage mutfak dekorasyonunda da pastel tonlarında açık renkler kullanılabilir. Mutfak dolaplarının yumuşak geçişlere, hatta kıvrımlara sahip olması önemlidir.
İngiliz tarzı olarak adlandırılan küçük pencereli, kare şekilli, ahşap kulplu mutfak dolapları vintage mutfak dekorasyonu için en iyi tercih olacaktır. Duvar renginin de yine açık bir renk olması önerilir. Mufak dolaplarına uygun, desenli bir duvar kağıdı da seçilebilir. Retro tarzında, renkli buzdolapları vintage mutfak dekorasyonunu tamamlayacaktır.
Ekoseli ya da çiçekli vintage perdeler de vintage mutfakların en önemli ayrıntısıdır. Mutfak dolapları ile birbirini tamamlayacak şekilde seçilmiş eski bir ahşap mutfak masası da kullanılabilir. Masanın etrafına eski tarz tabureler yerleştirmek de iyi bir vintage fikri olabilir.

#gallery-2 {
margin: auto;
}
#gallery-2 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 33%;
}
#gallery-2 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-2 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

vintage mutfak dekorasyonu

vintage mutfak dekorasyonu

vintage mutfak dekorasyonu

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler