Vücudumuz da hangi yağ ne işe yarar?

Vücudumuz da hangi yağ ne işe yarar?

Yağlar vücudumuz için gerekli olduğu kadar tenimiz içinde gerekli. Piyasada bir çok doğal yağ var ve her biri için farklı şeyler iddia ediliyor. Hangisinin doğru olduğunu ve ne amaçla kullanıldığını bilmek ise zor oluyor. Bu yazımızda sizlere doğal yağların ne işe yaradığını aktaracağız. Buyurun beraber bakalım. 

| BUĞDAY YAĞI

  Buğday yağı çok faydalı bir yağdır tıpkı bundan sonra gösterecek olduğumuz yağlar gibi. Pek fazla bilinmeyen bu yağ cildi onarır ve yeniler bunların yanı sıra bağırsakları hızlı çalıştırır, kabızlığı giderir, cildi tazeler, yaralarda iyileştirici görevi üstlenir ve daha bir çok artısı olan bu yağı yemeklerinizde de kullanabilirsiniz. 

| HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

  Hindistan cevizi yağını mutlaka duymuşsunuzdur ne kadar faydalı ve kullanışlı bir yağ olduğu neredeyse herkes tarafından biliniyor. Ancak her yağda olduğu gibi bu yağında çakmalarını almamaya dikkat edin aksi taktirde sağlığını geliştirmek yerine kötü sonuçlar doğurabilir. Faydalarına gelmek gerekirse ise saçları, tırnakları, kirpikleri ve kaşları uzatmak için mükemmel bir yağ olabilir. Makyajınızı temizlemede, nemlendirmede kullanabilecekken yemeklerde en sağlıklı yağ olarak bilinen Hindistan cevizi yağını rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

| KAKAO YAĞI

  Kakao ağı bir çok sektörde kullanılır çikolataların yapımında bittere tat vermek amacıya belli derecede kullanılır. Cilt için de artıları fazladır eğer hassas bir cilde sahip iseniz ve kullandığınız nemlendiriciler sizi rahatsız ediyorsa kakao yağı sizin için mükemmel bir nemlendirici haline gelebilir. Bunun yanında yaralarınızın çabuk iyileşmesine, çatlaklara, bronzlaşmaya ve daha bir çok şeyi yerine getirmenize yardımcı olacaktır. 

| ÇAY AĞACI YAĞI

  Çayı herkes sever ancak çay deyince aklınıza eğer yağı da geliyorsa bu çok işinize yarar. Pek fazla bilinmeyen ancak faydalarını saymakla bitiremediğimiz bu yağın en önemli özelliği akneler için çok iyi bir ilaç olmasıdır. Kısa zamanda akneleri kolaylıkla ve iz bırakmadan geçirecektir. Uçukları giderir, çıbanları yok eder ancak çıban büyümeden sürmelisiniz, banyo suyunuza damlatmak sizi gevşetecektir. 

| GÜL YAĞI

  Gülleri kokusu, duruşları, renkleri ve anlamlarıyla her konuda kullanıyoruz elbette ki yağında çıkartmışlar. faydaları ise çok mühim çünkü gül yağı yıllardır kullanılan yağlar arasında yer alıyor öyle ki Osmanlı döneminde bile kullanıldığı biliniyor. Faydaları ise şunlar yüzünüzde bir leke ve iz bulunuyorsa düzenli kullanımda giderebilir ayrıca gül yağının kokusu deodorant yerine kullanılabilir. Aynı zamanda yüzünüzü rahatlatmak amacı ile tonik şeklinde de kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Hangi İşe Ne Yağ Yarar?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler