Vücut Tiplerine Uygun Spor Egzersizleri

Vücut Tiplerine Uygun Spor Egzersizleri

Bayanların hepsinin vücut tipleri aynı değildir. Bazı bayanların kalça ve basen bölgesinde fazlalıklar varken; bazı bayanların göbek bölgesinde yer alan fazlalıklar haddinden yüksektir. Dolayısı ile de spor egzersizleri yaparken sahip olunan vücut tiplerine göre hareketler yapılması gerekiyor. Aksi takdirde doğru bir egzersiz yapmamış olursunuz.

Vücut Tiplerine Uygun Spor Egzersizleri Hangileridir?

vücut tipi 

  • Elma Vücut Tipi için Spor Egzersizleri

Elma vücutElma vücut tipine sahip olan bayanlarda göbek bölgesindeki yağ oranının vücudun diğer bölgelerine nazaran daha fazla olduğu gözlenir. Bu vücuda sahip olan bayanlar yürüyüş, koşu, spor bantları ve squat yaparak karın ve göbek bölgesinde biriken yağları atabilirler.

Tavsiye yazı:  Squat nedir? Nasıl yapılır?

  • Armut Vücut Tipi için Spor Egzersizleri

armut vücutArmut vücut tipine sahip olan bayanlarda baldırların ve kalçanın daha şişkin duruşu dikkat çeker. Dolayısı ile de armut tipi vücuda sahip bir bayansanız; çapraz mekik hareketleri yapmalı, böylece kalça, basen ve baldır yağlarını kolayca eritmeye yardımcı olursunuz. En çok gözlenen 2. Vücut tipidir.

  • Üçgen Vücut Tipi için Spor Egzersizleri

Üçgen vücut demek; vücudun omuz bölgeleri ile üst bedeninin tamamının alt bedene kıyaslandığı zaman daha geniş olduğu gözlenir. Eğer sizin de üçgen tipi bir vücudunuz varsa; Lunge ve squat egzersizleri yaparak vücut tipinizin getirdiği sorunları kolay bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz. Arama Terimleri:

    elma göbek
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler