Yağlı Yüzlere Doğal Maskeler Yapıyoruz

Yağlı Yüzlere Doğal Maskeler Yapıyoruz

Yağlı Ciltler İçin Önerilen Maskeler

Yağlı cilt sorunu sıklıkla karşılaşılan cilt problemlerinden başlıcalarından biridir. Yalşı cildin neden ve sonuçlarını sıralarsak listenin epey kabarık olduğunu söyleyebiliriz. Yağlı cilde sahip insanların yüzünde sivilce oluşumu daha fazla olmaktadır. Bu sebepten ötürü yağlı ciltler hızla pürüzlülüğünü kaybeder ve ciltte sarkma görülür zamanla.

Elbette yağlı ciltler için çözüm mümkündür. Bu amaçla doğal cilt maskeleri sık kullanılır. Yüz bakımında cilt si kullanmak hem doğallığı hemde etkili olması yüzünden tercih edilir. Farklı cilt sorunları için farklı yüz maskesi vardır. Cilde göre farklı maskeler yapmak sorunun çözümü açısından oldukça önemlidir. Şimdi yağlı cilt maskelerini inceleyerek siz en uygun maske yapımını öğrenebilir ve yüzünüze uygulayabilirsiniz.

1- Yağlı Ciltler İçin Sivilce Maskesi (Çilek Maskesi)

Yağlı ciltlerde en çok kullanılan maskelerden biridir. Yüzde çıkan sivilcelerin yok edilmesinde asit oldukça etkidir. Doğal sivilce kurutucu etkisi vardır. lezzeti yüzünden mutfaklaredan eksik olmayan çilek sahip asit etkili bir sivilce kurutucusudur. Bu yüzden yurtdışında yaşayan bayanların maskelerinde sık kullandığı doğal bir sivilce kurutucudur.

Çilek Maskesi Yapımı : Öncelikle maske hazırlamak için yüz ebatına göre  5 ya da 6 çilek ve 1,5 yemek kaşığı sade yoğurt ihtiyaç duyacaksınız. malzemeleri hazırlayın ve çilekleri ezin. Ezdikten sonra içerisine yoğurt ilave edin ve karıştırın. Krem kıvanına geldikten sonra yüzünüze göz hariç sürün

Sivilcelerim çok olduğu yerlere fazla sürmeye dikkat edin ve 10-15 dakika yeterli olacaktır. Daha sonrasından yüzünüzü soğuk su ile temizleyin. Maskenin cilde olan etkisini arttırmak içerisine bal ve limon suyu da ilave edebilirsiniz

Ciltteki Yağ Oranını Düzenleyen Mucize Maske

Cildit kuruluğu yada cildin nem oranını bozulan kişilere kesinlikle önerilir. Cildin yağ oranını dengeler ve normale binmesini sağlar.

Çilek Maskesi Yapımı :Gerekenler 1 yemek kaşığı ezilmiş muz, 1 yemek kaşığı kadar yoğurt, 1 çay kaşığı kadar kil ve 5 damla nane yağı.

İlk olarak tüm malzemeleri bir birleştirin ve karıştırmaya başlayın. Ardından krema kıvamına geldikten hemen sonra yüzünüze ve boyun bölgenize sürün ama göz çevresine dikkat edin ve asla gözünüze değdirmeyin. Göze gelmesi halinde suyla iyice durulayın.

Yüze sürdükten ve 10-15 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile maskeyi iyice temizleyin. Önerilen kullanım haftada 1 defadır.

Yağlı Ciltlere Son Portakal Maskesi Yapımı

Bu maske yüzdeki akne, sivilce ve aşırı ve bir anda ortaya çıkan yağlanma sorununu çözmek içindir. Sizinde cildinizdeki yağ oranı giderek artıyor ve çok daha fazla akne yüzünden rahatsız olmaya başladı iseniz bu maske tam size göre olacaktır.

Çilek Maskesi Yapımı : Maske yapımı için gereken malzemeler  3 yemek kaşığını dolduracak kadar sıkılmış portakal suyu, 1 çay kaşığı kadar mısır unu ve 1 çay kaşığı kil lazımdır.

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Karışımın kıvamı ince ve yumuşak bir krem şeklini aldıktan sonra göz harici dışında yüzünüzün her yerine eşit oranda sürün. 15-20 dakika kadar yüzünde kaldıktan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.  Bu sayede akne oluşumunda ciddi azalma olduğunu göreceksiniz.

Yağlı Ciltlere Kivi Maskesi

Kivi maskesi yağlanma sonucu oluşacak siuah noktalar için ideal bir maskedir. Bu maske sayesinde siyah noktalardan kurtulup yağlanma sorununa çözüm bulabilirsiniz.

Çilek Maskesi Yapımı : 1 adet kivi, 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 yumurta beyazına ihtiyacınız olacaktır.

Öncelikle maske yapımı için yapmanız gereken kiviyi blender ile püre haline getirmek olacaktır.Devamında püreye yumurta akı ve limon suyunu ilave ddiyoruz. Daha sonrasında bu bileşnleri iyice karıştırın. Karışım karıştıktan sonra göz çevresi dikkat ederek yüzünüzün her tarafına eşit miktarda ve yavaşca sürerek dağılmasını sağlayın.

Yüzde 10 dakika kadarbeklemesi yeterli olacaktır. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Önerilen kullanım sıklığı ayda 1 defadır.

Yağlı Ciltler İçin Kayısı Maskesi

Kayısı maskesi ileri seviyede yağ ve akne sorunu olanlara önerilir ve kesin çözümdür. cilt bakımında sık kullanılan doğal ürünlerden olan kayısı etkili bir akne kurutucudur. Yüzdeki yağlılık giderek artıyorsa ve haliyle aknelerin boyutu giderek büyüyorsa kayısı maskesini en doğru tedavi olacaktır. Kayısı maskesi sağlık alanında doğal tedavi yöntemlerinden biri olarak oldukça kullanılmakta ve sağlık kozmetik ürünlerinden tercih edilmektedir.

Çilek Maskesi Yapımı : Malzemeleri temin edelim 1 adet kayısı, yarım çay kaşığı kil, 1 yemek kaşığı yoğurt

Maske için gereken malzemeleri temin ettikten sonra kayısıyı ezin veya blender yardımıyla püre kıvamında getirin.  Devamında kalan malzemeleri karışıma ekleyin ve iyice karışması için karıştırın. Krema kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam edin. Krema kıvamına gelince artık yüze sürmenize hazır demektir.Yüze sürün ama göze değmemesine dikkatnedin. 20 dakika yüzünüzde kaldıktan sonrasonra ılık su ile maskeyi temizleyin.

Önerilen kullanım ise2 haftada 1 bu cilt maskesini kullanmaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler