Yağlı Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Yağlı Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Yağlı Cilt Temizliği Nasıl Yapılır? Cildinizin yağlanmasının bir çok sebebi bulunmaktadır. Peki bu cilt yağlanmasına nasıl bir çözüm bulabiliriz? Cilt bazında bazı insanların doğuştan gelen bir eğilimdir; bazılarının da sonra cilt yağlanması meydana gelmiştir.Mesela doğum kontrol hapı kullananlar, menopoza girenler ve hamile kadınlarda ciltte yağlan görülmektedir. Cildinizin yağlı olmasından dolayı cildinize zarar vermek yerine cildinize nazik davranın. İşte bunlar için tüyolar…

Yağlı Cildi Temizlemesi Nasıl Yapılır? Öneriler Nelerdir?

Bunun için şu önerilerde bulunabilirim; Yağlı Cilt BakımıYulaf unu içeren peeling suları aşırı yağlı cildin yağ oranını dengeler. Haftada bir kez uygulanmasını tavsiye ederim. Bölgesel tropikal kremleri kullanmanız gerekmektedir. Aşırı yağlı cilde sahip insanlar sülfür içeren ve a vitamini içeren kremleri reçetesiz almamaları gerekmektedir. Karma ve yağlı ciltler için yağsız ve balmumsuz nemlendirici kullanmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra yoğun losyonlarla daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Tabi bunları uygulamadan önce cilt tipinizi belirlemeniz gerekmektedir. Bunu yapmak için de dermatoloğa gitmeniz yeterli olacaktır. Eğer durumunuz müsait değil ise eczanelerde bazı günlerde ücretsiz olarak cilt analizi yapılmaktadır. Oradan faydalanabilirsiniz.

Yağlı Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Cildinize nazik olun. Sert ve gereksiz tedavilerden kaçının. Birçok insan cilt bozukluklarından kurtulmak için spalara akın ediyorlar yalnız bunlar cildin sadece üst tabakasını temizliyor. Sık yapılan maskelerin cilde faydası bulunuyor denmeleri yalandır. Önerilere göre haftada bir kez tekrarlamamız gerekmektedir. Hem de yağlı ciltlerde geniş gözeneklerin de küçülmesine yardımcı olur. Cildinize yüz toniklerini ihmal etmeyin. Mutlaka haftada bir kez kullanın. Çünkü cildin PH derecesini azaltmak ve ciltteki yağ ve kiri yok eder. Bunlardan başka çareler de bulunmaktadır. Ilık su kullanınız. Cildin yağlarını soymak, ovalamak gibi yöntemler kullanmayınız. Ciltte yanma ve kabarmalara neden olur.Cildinizi limon ve kivi gibi yiyecekler daha temiz yapar. Cildin B5 ve B2 vitamini eksik olduğu için yağlıdır. Ayrıca kabuklu yemiş ve tahıllar, fasulyeden daha fazla tüketmenizin cildinize çok faydasını göreceksiniz. İçten bir temizlik uygulayın cildinize. Uzmanlar hangi besinin cildinize suçlu olduğunu bilmeseler de cildinize pozitif gelecek yiyecek çeşidi vardır. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler