Yağlı Ciltler, Sivilceler, Siyah Noktalar için Doğal Maske

Yağlı Ciltler, Sivilceler, Siyah Noktalar için Doğal Maske

Fazla yağlı cilde sahip olan bayanların sık karşılaştığı sorunlar siyah nokta, sivilce ve gözeneklerin genişleyerek çirkin görünmesidir. Genellikle göz ardı edilen yağlı cilt tedavisi yüzünden pek çok bayanın geceleri uykusuz kalmaktadır.

Ciltte oluşan fazla yağ sivilcelere ve iltihaplanma sebep olur. Sizinde yağlı bir cildiniz varsa bu yazıda sizler için doğal çözümlerden bahsedeceğiz. Yazımızın devamında hazırlama sürecini anlatacağımız cilt bakım maskesi ile cildinizdeki fazla yağdan kurtulabilirsiniz. Bu sayede siyah nokta ve sivilce oluşumunun azaltırsınız. Cildi fazla yağdan arındırarak gözeneklerin hava almasını ve genişleyerek ciltte çukurluk oluşmasını engellemiş olursunuz.

Yüz bakımı için yağlı cilt maskesini kullanarak cildi sıkılaştırmanız etkili bir cilt bakım maskesi olduğunun göstergesidir. Eğer yüzünüzde fazla yağ sorunu varsa, kısaca yağlı bir cilde sahipseniz. Bu cilt bakım maskesini mutlaka denemelisiniz.

Yağlı ciltler için Yumurta Maskesi

Gerekli Malzemeler;

  • 1 adet yumurta
  • 3 kase bal
  • 2 kaşık süt (isteğe bağlı)

Maske Yapım ve Yüze Uygulama Süreci

Yumurta ve Bal Maskesi Malzemeleriİlk olarak geniş bir kase içerisinde 1 adet yumurtanın sarısı dökünüz, beyazını ayırınız. Kaseye koyduğunuz yumurtanın sarısının içerisine hazırladığınız balı dökünüz. Balı kasye dökerken aynı zamanda kasenin içini karıştırmalısınız. Amacımız malzemelerin karıştığından emin olmaktır. Karışım krem kıvamına ulaşıncaya dek karıştırma işlemine devam ediniz. Eğer maskeye cilt yumuşatma özelliği katmak isterseniz karıştırma sorasında süt ilave edebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak bu maskeye süt de ekleyebilirsiniz, ancak kıvamın bozulmamasına dikkat edin.

Malzemeler birbirine karıştıktan 3 dk sonraya değin karışımı karıştırınız. Sürenin sonunda maske hazırlanmış olacaktır.

Maske Nasıl Kullanılır?

Hazırladığınız maskeyi yüzünüze eşit dağılacak şekilde sürünüz. Asla göz ve göz altı bölgesine temas etmemelidir. Sürme işlemini nazik ve yavaş şekilde masaj yaparak uygulamasınız. Bu sayede cildinizin maskeden göreceği fayda artacaktır. Sürme işleminin ardından 20 dakika boyunca maske cildinizde kalmalıdır. Bu sürenin sonunda yüzünüzde kuruyan maskeyi zorlamadan soyarak temizleyiniz.

Yumurta maskesinin önerilen kullanım sıklığı haftada 2 kezdir. Düzenli olarak maskeyi kullanmanız halinde yüzünüzde yağ oranı dengelenecek ve daha güzel bir yüze sahip olacaksınız.

Maskeyi Kullanmadan Önce Okuyunuz

Güzel bir yüz için sizler için hazırladığım cilt bakım maskesini kullanmadan önce bu talimatları okumanızı istiyoruz.

  1. Bu maske yazıda belirtildiği üzere yağlı ve normal cilde sahip bayanlar içindir. Kuru ciltler sahip biri iseniz güzel olmak adına bu maskeyi kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Eğer maskelerde ki malzemelerden birisine alerjiniz varsa bu maskeyi asla uygulamayın.
  3. İlk kullanımdan sonra asla maskeyi hızlı yüzünüzden temizlemeyin. Yavaş ve nazikçe cildinizden maskeyi temizleyiniz aksi takdirde yüzünüz tahriş olabilir
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

  • YORUM
Facebookta bizi bulun

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.