Yağlı Ciltlere Pratik Çözüm Önerisi

Yağlı Ciltlere Pratik Çözüm Önerisi

Cilt Neden Yağlanır? Cilt Yağlanmasını  Sebebi Nedir?

Cilt yağlanması problemi her yaştan insanın başına gelebilecek bir durumdur. Cilt yağlanması kalıtsal nedenlerle birlikte nem, makyaj malzemeleri ve hormonal dengesizlikler gibi bazı etkilerin deri altı bezlerini çok fazla çalıştırması sonucu ortaya çıkan bir durumdur. Deri altı bezleri normal artlarda cildin üst tabakaların deforme olmaması ve derinin normal işlevini sürdürebilmesi için salgı yapar. Bu salgıya topta sebum adı verilmektedir.

Cilt problemlerinin birçoğu deri atı bezleri, gözenekler ve sebum üçlüsünün kombinasyonunun bozulması sonucu ortaya çıkar. Bu sorunlardan birisi olan aşırı cilt yağlanması bazı durumlarda avantaj olabilirken bazı durumlarda da hoş olmayan neticeleri vardır. Geç yaşlanma, kırışıklığın fazla olmayışı, daha parlak ve canlı ve taze bir cilt görüntüsü ötelenemeyecek kadar büyük avantajlardır. Fakat bunlar ile birlikte bu yağ tabakasının sivilcelere ve enfeksiyonlara yatkınlığı, sürekli kirli bir cilt imajı, hızlı ve kolay mikrop üreyebilmesi, yapılan makyajın ve kişisel bakımın kısa süreli olması da önemli dezavantajlardır.

Yagli Cilt

Cildin Yağlanmasını Öncelecek 5 İpucu

  1.  Yüzünüzü günde en az bir defa sabunlu su ile temizleyin. Suyun sızak olması cildinizdeki yağların çözülmesi ve su ile uzaklaşması için gerekli olacaktır.
  2. Cilt gözeneklerini açmalısınız ve egzersiz ile kan dolaşımınızı hızlandırıp vücudunuzun terlemesine imkân verin. Terleme ile cilt yağlanması azalacaktır.
  3. Haftada bir defa kil maskesi kullanın. Kil maskesi ile ilgili sitemizde yayınlanan maske tarifini ve cilt tipine göre dikkat edilmesi gerekenleri izah eden yazıyı mutlaka okuyun. Bu yazılarımızda cilt tipine göre kullanmanız gereken kil türü olduğu ve yanlış maske uygulaması ile cildinizi daha da kurutabileceği ve tahrip edebileceği belirtilmektedir.
  4. Gözenekleri küçültmek için sıkılaştırıcı maske kullanın. Bu konuda alkolün cilt kurutucu özelliğinden faydalanılabilir. Acil durumlarda alkollü ıslak mendiller kurtarıcınız olabilir.
  5. Doğal ürünler kullanmaya odaklanın. Mümkün ise yeşil çay gibi onarıcı ve hormonlarda dengeyi sağlayıcı doğal besinler tüketin.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler