Yara İzi Giderici Kremler Detaylı Anlatım

Yara İzi Giderici Kremler Detaylı Anlatım

İnsan cildinde çeşitli şekillerde yara izleri oluşabilmektedir. Yara izlerini hızlı bir şekilde gideren kremler, cildinizin daha pürüzsüz olmasını sağlıyor. Hücre bölünmesini hızlandırarak yara izlerinin tamir edilmesini hızlandıran kremler, yaraların daha çabuk kapanmasını sağlar. Yara izleri üzerinde etkili olan krem markalarını sizler için listeledik.

Yara İzi Geçiren Kremler

  1. Contractubex Jel: Doktorlar tarafından çokça önerilen bu krem, yaralar üzerinde bir nevi peeling etkisi bırakır. Contractubex Jel uygulandıktan sonra güneş ışığına çıkılmamalıdır. Güneşe maruz kalan bölgelerde lekeler oluşabilir.
  2. Expigment Krem: Hücreleri yenileyen ve cildi soyan Expigment Krem, yaraların iyileşme süresini etkin biçimde kısaltır. Cilde gece yatarken sürülmesi gerekir ve güneş ışığına kesinlikle çıkılmamalıdır. Mederma Krem: Mederma ciltte herhangi bir neden dolayı meydana gelen yaraları iyileştirici özelliktedir. Yara izinin üzerine 3 kere uygulanabilir. Günlük uygulanma sayısı fazla olduğu için az miktarda sürülmelidir.
  3. Scar Zone Krem: Cildi 15 faktör güneş koruma özelliği ile koruyan krem, alerjik ciltlerde bile rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yeşil çay özünden oluşması kremin etkisini daha fazla artırır. Günde 3 kere sürülebilir.
  4. Regenia Krem: Cildi onaran ve yaralar nedeniyle meydana gelen renk düzensizliklerini ortadan kaldıran krem, günde 2 kere uygulanmaktadır.
  5. ScarEx Jel: Uygulandığı bölgedeki yaraları hızlı bir şekilde geçiren ScarEx Jel, dokunun en ince noktasına kadar etki ederek bölgenin kendine gelme süresini hızlandırır. Günde en fazla 2 kere ve az miktarda uygulanmalıdır.
  6. Pohli Krem: Cilt dokusunun ihtiyacı olan özel maddeler içererek yara izlerini azaltır. Düzenli kullanıldığı takdirde etkileri daha çabuk görülür.
  7. Xeragel Krem: Cilt üzerindeki yara ve yanıklar için uygun olan krem, günde 2 kere uygulanmaya başlandıktan sonra 2 ay içinde etkilerini göstermeye başlar.
  8. Universal Krem: Yara izlerinin tedavisini hızlı bir şekilde sağlayan krem aynı zamanda kalıcı renk bozukluklarını da giderir. 1 ay sonra yara izinde açılma ve iyileşme görülür.
  9. Salyangoz Özlü Krem: Cilt üzerindeki yaraları iyileştirme etkisi bulunan Salyangoz Özlü Krem, yara izlerini leke bırakmadan iyileştirmesi nedeniyle oldukça popülerdir.

Bu kremlerin  fayda sağlayıp yara izini yok etmesi yara izinin durumuna göre değişiklik gösterebilir. Çoğunlukla %100 oranda yara izinde iyileşme olmaz.

Bu kremlere ek olarak farklı markalar mevcut olacaktır elbette. Bu yazımızda 9 tanesini listeledik. Detaylı Bilgi için en yakın sağlık kuruluşundan bilgi alınız veya uzman ile görüşünüz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler