YEŞİL GÖZ MAKYAJI YAPIMI

YEŞİL GÖZ MAKYAJI YAPIMI

Renkli gözlü bayanlar için makyaj yapmak apayrı bir konudur. Çünkü renkli gözlere makyaj yapmak sonrası dikkat çekici olmaktadır. Konumuz olan yeşil gözlü bayanlar diğer renkli gözlere göre hem şansı hemde şansızdır. Sebebi ise yeşil gözleri açığa çıkarmak hem zor hemde dikkatli bir göz makyajı gerektiren bir renktir.

Yeşil Gözler için Makyaj Önerisi

Yeşil gözlü bayanların diğer renkli gözlere göre avantajı olsa da dez avantajları da olmaktadır. Bunun nedeni gözlerinin dikkat çekmesinden kaynaklanır. Yeşil gözlü bayanlara en çok yakışan renklerin başında mor renk gelir. Genellikle moda gecelerinde yeşil gözlü mankenlerin mor makyaj yapmasının sebebide budur. Doğrusu mor renk, yeşille tam zıt bir renktir. Fakat gözlerin rengi mor ile daha açık şekilde gösterilmesi sağlanır. Yeşil gözlü bayanlara yakışan bir diğer renkse liladır. Lila ve mor renkleri, yeşil gözlü bayanlarda ciddi fark yaratacak ve gözlerini ön plana daha iyi çıkaracaktır. Şimdi mor renk ağır bir renk. Günlük makyajda nasıl kullanacağız diyeceksiniz. Haklısınız. Bu nedenle gündelik makyaj yapacak olan yeşil gözlü bayanlara önerimiz; gri tonları kullanmaları olacak. Gri renk farlar ve üzerine siyah renk eyeliner sürülürse, gözlerinizin rengi daha ortaya çıkacaktır.

Yeşil Gözlere Uyumlu Saç Rengine göre Göz Makyajı Önerisi

Bildiğiniz gibi saçlarınızın rengi de yapacağınız göz makyajına göre değişir. Mesela saçları sarı olan bir bayan aynı zamanda yeşil gözlere sahip ise pembe far kullanması hoş olabilir. Ancak siyah saçlı ve yeşil gözlü ise pembe far tamamen bir rezalet olur.

Yeşil Gözlü ve Siyah Saçlı Bayanlar için Göz Makyaj Önerisi

Siyah saçlı ve yeşil gözlü bir bayansanız, toprak tonları tam size göre olacaktır. Yesil Goz Makyaji 2 bayanToprak tonları siyah saçlı ve yeşil gözlü bayanlara mükemmel oturan bir göz makyaj rengidir. Aynı zamanda turuncu far tercihi de yapabilirsiniz. Turuncu göz makyajı fazla kullanılmaz. Fazla kullanılmamasının nedeni ise yazın yapılan bir makyaj türü olmasıdır. Mesela denize gideceğiniz günler tercih edebilirsiniz. Tabi bunun yanı sıra turuncu bir şapka veya t-shirt ile çok uyumlu olacaktır. Gece gezmelerinde, seçeceğiniz renk bordo rengi olabilir. Özellikle gece gezmelerinde daha doğrusu gece makyajında mükemmel sonuçlar verecektir.

Bu sebepten ötürü gözler üzerinizde olacaktır. Siyah kalemin önemi, yeşil gözlü bayanlarda en önemli noktalardan biridir. Eğer yeşil gözlere sahipseniz siyah kalem kullanabilirsiniz. Kesinlikle yeşil kalem kullanmayın. Yeşil gözlerde zıt renkler kullanılmalıdır. Eğer gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkartmak istiyorsanız. Yeşil gözlere asla sürülmemesi gerek far renkleri arasında mavi, yeşil ve bu renklerin farklı tonları kesinlikle kullanılmaması gereken farlardır. Yeşil gözlerle kesinlikle zıt renkli farlar kullanılmalıdır. Yeşil gözlerde rimel kullanımıda çok önemlidir. Rimel ile gözlerinizi ön plana daha çok çıkartırsınız. Eğer rimel çok sürülürse, gözleriniz daha da çok ortaya çıkacaktır. Ayrıca çok sürülen rimel sayesinde kirpiklerinizin kıvrık kıvrık gözükmesini sağlayabilirsiniz.
Yeşil Gözlere Gidecek En iyi Ruj Renkleri

Yeşil gözlere sahip bayanlar için en iyi gidecek en iyi ruj renkleri arasında yavruağzı ve bordo renkleridir. 2 renk sayesinde gözleriniz dikkat çekici olacaktır.
Kırmızı ve kahverengi gibi renkler yeşil gözlü bayanlar için kullanılmaz. Kırmızı sadece özel gecelerde tercih edilen bir renktir. Kahverengi, yeşil göze gitmeyecek renkler arasındadır.

Yeşil Gözlere Gidecek En Uygun Makyajlar hakkında bilgi hakkında merak ettiğiniz konuları yorum olarak sorabilirsiniz.

Makyaj Galerisi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler