En Etkili Doğal Güzellik Maskesi: YOĞURT MASKESİ

En Etkili Doğal Güzellik Maskesi: YOĞURT MASKESİ

yogurt-cilt-bakim-maskesiYoğurt binlerce yıldır güzel bayanların maske olarak kullandığı malzemelerden biridir. Mucize olarak isimlendirilen besinlerden biri olan yoğurt hem cilt bakımı hemde sevilen bir besin olarak üretilmekte ve pazarlanmaktadır. Pek çok hazır ve doğal yoğurt üreticisi firmanın bolluğu cilt maskesi olarak yaygılaşmasına neden olmuştur.

Yoğurt içerisinde barındırdığı çinkodan dolayı yoğurt; yüzde sivilce oluşmasına sebep olan sebum salgısının azalmasına sebep olur. Bu sayede cildinizde oluşmız kızarıklıkları yokeder. Bu özelliğinden dolayı özellikle genç kızlarca yoğun kullanılmaktadır.Meraklısına Çinko hakkında bilgi

Yoğurdun bir diğer özelliği antibakteriyel özelliğidir. Bu özelliğinden dolayı pek çok besin maddesinden ayrışır. Yoğurdun sivilceleri yok etden yapısı antibakteriyel yapısından kaynaklanır.

Yoğurdun mucize bir besin olduğundan bahsetmiştik. Yoğurt cillte ki kırışıklıkların giderilmesini sağlar ve cildi yenileyerek daha parlakgörünmesini ve ışıldamasını sağlar.

Yoğurt maskesi düzenli kullanıldığı taktirde yüzdeki siyah noktalarıda temizler. Cilt bakımı yaparak daha beyaz ve parlak görünmesini sağlar. Bu maske sayesinde siyah lekelerden ebediyen kurtululur.

YOĞURT MASKESİ YAPIMI

Yoğurt Maskesi yapmak için gerek olacak malzemeler:

  • 2 yemek kaşığı organik süzme yoğurt
  • 1 yemek kaşığı organik bal
  • 1 yemek kaşığı doğal limon suyu

Yoğurt Maskesinin Yapımı :

Yoğurt maskesi yapmak için bir kaseyesüzme yoğurt dökünüz. Daha sonra bu kasenin içine bal ekleyiniz ve 45 saniye kadar karıştırınız. 45 saniye soununda bu karışıma limon suyunu dahil ediniz. Karışım hazır olduktan sonra yaklaşık 2 dakika kadar daha karuştırınız. Maskeniz hazır olduğunda yüze uygulamak sureti ile sürünüz. Cildinizin ilk kullanımdan sonra parladığını göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Ben bu maskeyi denemek istiyorum ama fayda görebilir miyim bilmiyorum. Zatwn güzelim gerek yok aslinda güzelim ben

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler