Yoğurt Maskesi, Yoğurt Kürü

Yoğurt Maskesi, Yoğurt Kürü

yoğurt maskesi, yoğurt kürü Yoğurdun ne kadar faydalı bir besin olduğunu bilmeyen yoktur. Yoğurt kalsiyum deposudur, sindirimi kolaylaştırır, yağların tutulumunu sağlayarak dışkıyla atılımını kolaylaştırır ve  kilo vermede yardımcı olur. Ayrıca yoğurdun bu saydıklarımız dışında da uzun bir liste oluşturacak sayısız faydası vardır. Ancak bu makalemizde sizlere bunların dışında yoğurdun pek de bilinmeyen bir başka faydasından bahsetmek istiyoruz. Yoğurt maskesi:yoğurt maskesi

Yoğurt Kürü

Yoğur çok etkili bir güzellik maskesi dir. Yılların yüzünüzde ve dekolte bölgenizde bırakacağı izleri yoğur kürüyle minimize edebilirsiniz. Hatta genç yaşlarda uygulamaya başlarsanız 50’li yaşlara geldiğinizde bile cildinizde tek bir kırışıklık görmezsiniz. Yani bu beyaz mucize sadece besin olarak çok faydalı değil, aynı zamanda oldukça etkili bir güzellik maskesidir. Çünkü cildimizden eksilen kolajen maddesini takviye ederek cildin kırışmasını engellemekte ve var olan kırışıklıkları da gidermektedir.Bildiğiniz gibi kolajen maddesi, cildi sıkılaştıran, deriye esneklik sağlayan ve böylece cildin daha genç görünmesine yardımcı olan bir tür lifli proteindir. Zamanla vücudumuzdaki bu değerli protein azalmakta, cilt esnekliğini kaybetmekte ve yer çekiminin de etkisiyle cilt aşağı doğru çekilip kırışmaktadır. Eğer cildinizden eksilen bu proteini haricen uygulayacağınız yoğurt kürü ile takviye ederseniz kırışıklıklarınızda gözle görülür bir azalma olacaktır.Yoğurt maskesi yüzünüzdeki güneş lekelerini soluklaştırıp cildinizin daha güzel görünmesine de yardımcı olur. Aynı zamanda ciltteki iltihaplı sivilceleri kurutup iz bırakmadan iyileştirir. Eğer ergenlik çağındaysanız ve yüzünüzde sivilceleriniz varsa kesinlikle yoğurdun bu özelliğinden yararlanmalısınız.Ancak masrafsız olduğu kadar uygulaması da kolay olan bu maske için her yoğurt kullanılmamaktadır. Cilt maskesi olarak kullanacağınız yoğurdu kesinlikle evde mayalamanız gerekmektedir. Marketlerde satılan yoğurtların içinde jelâtin bulunduğu için cildinizi tahriş eder ve cildinizde kızarıklıklara sebep olur.

Yoğurt Maskesi

Yoğurt maskesi nasıl yapılır ve nasıl uygulanır? Evde mayaladığınız yoğurttan küçük bir kâse ayırarak üzerine havlu kâğıt ya da peçete koyup, fazla suyunu emdirin. Yoğurt çok sulu olduğu zaman yüzünüzde durması zorlaşacağından yeterli süre bekletemezsiniz. Fazla suyunu emdirdiğiniz yoğurdu küçük bir pamuk yardımıyla alarak yüzünüze ve dekolte bölgenize ince bir tabaka halinde sürün. Diğer maskelerin aksine gözkapaklarınıza ve gözaltlarınıza da sürmeyi ihmal etmeyin ki gözkapaklarınız zamanla düşüp gözaltlarınızda kaz ayakları oluşmasın. Maskeyi uyguladığınız bölgeler yoğurdu tamamıyla emdiği ve arta kalanı kuruyup dökülmeye başladığı zaman maskeli bölgelerinizi yıkayıp kurulayın. Arkasından varsa gül suyu sürüp kendiliğinden kurumasını bekleyin. Eğer çok vaktiniz yoksa maskeyi yarım saat beklettikten sonrada yıkayabilirsiniz.Bu kürü haftada iki üç kez uyguladığınızda yumuşacık, nemli, parlak ve kırışıksız bir cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Kürü Maskesi Yoğurt

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler