Yulafın Cilde Faydaları

Yulafın Cilde Faydaları

Yulaf evlerde lezzeti olmadığı için tüketilen bir besin değilir. Lakin Yulaf cilt sağlığı açısından oldukça önemlidir. Cilde çok fazla değişik konuda faydası vardır. Yulaf uzmanlarca güzellik ve kozmetik alanında değil, vücut sağlığı konusunda özellikle diyet yapan bayanlar için tüketilmesi gereken ürünlerden birisidir. Bunun nedeni yulafın yüksek lif oranına sahip olmalısıdır. Bu sayede çok az yulaf tüketmiş olsanız dahi uzun süre tok hissedeceksiniz.

Tüketim alışkanlığı konusunda ise yulafı; yoğurt ve süt ile beraber tüketmeniz daha fayda sağlayacaktır. yulaf içeriğindeki faydalı maddeler sayesinde oldukça faydalı besleyici özelliği yüksek ve az bilinen olan bir besin kaynağıdır.

Yulaf
Yulaf

Yulafın kozmetikte kullanımı nasıldır ve cilde faydaları nelerdir?

  1.  Yulaf cilt bakımında kullanılması tavsiye edilen ürünlerdendir. Yulaf kuru cilde sahip bayanlarca kullanılması tavsiye edilmektedir. Yulaf cilde sürülürse ince bir katman şeklini alacak ve cildin kurumasını engelleyecektir. Bu sayede deri hücrelerinin sahip olduğu su ve yağ kaybı azalacaktır.
  2. Yulaf yüz maskelerince cilt güzelliği için kullanılması önerilen doğal besinlerden birisidir. Sitemizde gezinti yapmaya devam ettiğinizde farklı yulaf maskeleri tarifi ile karşılaşacaksınız. yüz maskesinin malzeme listesinde yulafı görmüşsünüzdür. Çünkü yulaf yüzdeki zararlı bakterileri öldürerek, onun sağlıklı, temiz ve canlı olmasını sağlar. Bu sebepler özellikle sivilceler üzerinde sihirli bir etkisi vardır; çünkü sivilceye genellikle gözeneklerde biriken kirler ve bakteriler neden olur.
  3. Yulafın içeriğinde var olan maddeler doğal cilt yapınızla oldukça uyumludur. Bu yüzden kaşıntı ve tahriş problemi yaşayan kişiler için kurtarıcı rolü görebilmektedir. Cildi parlatır ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. Yine yulafın diğer bir özeliği de ciltteki renk tonu farklılıklarını ortadan kaldırmasıdır. Cilt rengini açar ışıltılı bir tene sahip olmanız için de kullanılabilir. Bunların yanında cilt lekesi problemi yaşayanlar bu lekelerin görünümünün iyileştirilmesinde yulafa güvenebilir.
  4.   Yulafın temizleme ve gözenekleri açmak gibi harika özellikleri vardır. Bu özelliği bayanlarca peeling yapımında kullanılması sonucunu getirmiştir. Cildinde kimyasal içerikli kozmetik peeling ürünlerini sürmek istemeyen bayanlarınilk tercihlerinden biris yulaf olmalıdır. Yulaf kullanarak yüzünüzdeki ölü deriyi temizleyip cildiniden atabilirsiniz, aynı zamanda kir ve bakterilerden de derinizi korur ve kurtulabilirsiniz.
  5. Cildinizi her gün ılık bir suyun içine konulmuş yulaf ile yıkamanız onun daha yumuşak ve kadifemsi olmasını sağlar. Durulamak için de ılık bir su kullanabilirsiniz.
  6. Yulaf yüksek bir besleyicilik oranına sahiptir. Bu özelliği toplumda az bilinse de yulafın içinde yüksek oranda B vitamini, lif, çeşitli tuzlar ve mineraller bulunur. Bunların hepsi cildin ihtiyaç duyduğu cildi yenileyen ve bakımını yapan doğal maddelerdir.
  7. Cildi temizliği konusunda yulaf etkili bir kir sökücüdür. Yulaf özellikle cilt hastalıkları alanında kullanılması tavsiye edilmektedir. Sedef hastalığı gibi deri döküntülerinde de yulaf maskesi oldukça faydalı, yüz güldürücü sonuçlar alınmaktadır.
  8. Yulaf özellikle burundaki siyah noktalarda oldukça etkilidir. Yulaf maskeleri doğru kullanıldığı takdirde siyah noktalar ciltten sökğp atmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler