Yuvarlak Gözlerin Güzellik Sırları

Yuvarlak Gözlerin Güzellik Sırları

Eğer sizde yuvarlak göz yapısına sahipseniz , sizlere hem güzellik sırları hemde gözlerinize yapacağınız göz makyajı tüyolarını verelim. Böylece o güzel ve yuvarlak gözlerin güzellik sırları elinizde olsun.Yuvarlak gözlere sahip kişiler bazen göz makyajı yaparken , nasıl bir makyaj yapmalıyım? Nasıl bir far kullanmalıyım? gibi sorular kafasını kurcalar. Ancak artık bunları düşünmenize gerek kalmadı çünkü sizlere vereceğimiz tüyolar sayesinde artık yuvarlak veya yuvarlağa yakın gözlerinize yapacağınız ideal göz makyajınızı bileceksiniz.

Yuvarlak Gözlerin Güzellik Sırları

Yuvarlak veya yuvarlağa yakın göz hatlarınız varsa sizlere harika bir tüyomuz var. Bu tüyoları sizler için sıraladık ve yazdıklarımızı uyguladığınız taktirde gerçekten gözlerinize bakmaktan hem kendiniz hemde başkaları vazgeçemeyecek. İşte yuvarlak gözlerin güzellik sırları;

  • Yuvarlak göz yapısına sahip olanların makyaj sırasında mutlaka kullanmasını tavsiye ettiğimiz ve yanlara doğru genişleterek harika bir görüntü yakalayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken farı göz kapağınızın iç ve dış kısmından daha koyu , orta kısımlarda ise daha açık tonlarda kullanmalısınız.
  • Kullanacağınız göz kalemi ya da eyeliner içinde aynı tonları uygulayabilirsiniz.
  • Bunun dışında kullanacağınız eyeliner’ı gözünüzün dışına doğru uzatabilir ve biraz daha kedi gözü makyajına benzetebilirsiniz.
  • Yuvarlak gözlere sürülen rimel kaliteli ve kirpikleri dağınık gösterecek şekilde sürülmelidir. Yuvarlak gözlere yapılacak makyaj sırasında ve aşağıdaki resimlerde dikkat ederseniz, sürülen rimel ve kirpiklerin dağılımı diğer makyaj türlerine göre daha dağınıktır.

Sizlere yukarıda verdiğimiz tüyolar sayesinde yuvarlak göz hatlarına sahip bayanların uygulaması gereken göz makyajı tüyolarını paylaştık. Şimdi sizlere anlattığımız bu tüyoların gözlerde nasıl durduğunu görmeniz için bir kaç resim paylaşmak istiyorum.Yukarıda gördüğünüz tüm yuvarlak göz makyajında tek ortak nokta görüğünü gibi kirpiklerin dağınık bırakılmış olmasıdır. Dağınık bırakılan kirpikler , yuvarlak göz hatlarına sahip olan bayanlara çok yakışacağını düşünüyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

  • YORUM
Facebookta bizi bulun

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.