Yüz Bakım ve Güzellik Maskeleri

Yüz Bakım ve Güzellik Maskeleri

Güzel bir cilde sahip olmak için sadece para harcamakla sahip olunmaz. Evde doğal yöntemler ile cilt bakımı da pekala yapabilirsainiz. Güzel bir cilt için bayanlarca mutlaka bilinmesi gereken evde yapabileceğiniz maskelerden bahsedeceğiz.

Önerdiğimiz bakım maskelerinden ilgi ciltteki gözenekleri açan buhar maskesidir.

1) Yüz Buhar Maskesi

Yapımı oldukça kolay olan bu yöntem ile yüzdeki siyah noktaları ve cildin canlanmasını sağlayan aynı zamanda gözenekleri açan buhar maskesi oldukça faydalıdır. Listedeki malzemeler ile sizde evde bu maskeyi hazırlayabilirsiniz.

  • 2 çay kaşığı Kekik
  • 2 çay kaşığı Rezene
  • 2 çay kaşığı Nane
  • 2 çay kaşığı Biberiye

Listedeki malzemeleri bir kap içerinde karıştırın ve birazda su ilave ediniz. Kısık ateşte kaynayana kadar karıştırınız. Daha sonra tencere kapağını kapatın 2 dk bu şekilde kalsın. Ardından kapağı kaldırarak bu suyun buharına yüzünüzü tutun. Ek bilgi olarak başınızın üstüne bir havlu atarak buharın çabuk yayılmamasını sağlamak da mümkündür.

2) Yüz Temizleme Sütü

Salatalik ve Sut ile Yuz temizleme maskesi

Bu cilt bakımı yöntemi çok eski ve faydalı bir tekniktir. Günümüzde hemen hemen her kadının bu yöntemi bilir ve kullanır. Çoğu bayan bu yöntemi kullanmakta ve fayda görmektedir yapımıda oldukça kolaydır.

Gerekli malzemeler;

  • 1 çay bardağı süt
  • 1 adet salatalık

Başlangıç olarak salatalığı kase içerisine rendeleyiniz. Ardında 1 çay bardağı sütü tencereye ilave edip, kaynatınız. Tencerede kaynayan bu karışımı ocaktan alın ve soğutunuz.

Soğuduktan sonra karışımı her gün, sabah ve akşam cildinizi temizlemek için kullanabilirsiniz. Aynı karışımı 2 günden fazla saklamayınız.

3) Yüz Germe Maskesi

Muhteşem cilt bakımı ikilisi bal ve yumurta ile yüzgerme maskesş yapabilirsiniz. Güzellik için oldukça faydalı bir cilt maskesidir.

Gerekli malzeme listesi;

  • 2 çorba kaşığı bal
  • 1 yumurta
  • Bir çorba kaşığı limon suyu

Hazırlama Süreci: 2 çorba kaşığı bal ile yumurta beyazını birbiri ile karıştırınız. Devamında 1 çorba kaşığı limon suyunu ilave ediniz. Daha sonra hazır hale gelen karışımı yüzünüze hafifçe masaj yaparak sürünüz. Daha sürerken bile cildinizin gerildiğini hissedeceksiniz. İnanılmaz bir hissedeceksiniz . Maske yüzünüzde 20 dakika boyunca kalmalıdır. Son olarak yüzünüzü yağsız sütle gene yavaşça temizleyiniz. Bu uygulamadan 10 dk sonrada doğuk su ile cildinizi durulayınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler