Yüz Egzersizleri

Yüz Egzersizleri

Yıllar içerisinde dış etmenler yüzünden cilt zedelenmeye başlar. Bu durumun zararlı etkisini evde çok basit hareketler ile savuşturmak mümkün. bu yazımında veya yazının sonunda paylaştığımız resim ile sizlere yüz egzersizleri nasıl yapılır öğreteceğiz.

Zamanla yaşlanan ve kırışıklıkların arttığı bir cilde sahipseniz önereceğimiz egzersizler ile siz de botox yaptırmaktan kurtulabilir ve yüz germe ameliyatlarına gerek duymayabilirsiniz. Öncelikle yüzünüzü iyi tanımanız gerekiyor. Özellikle kırışık olan bölgelerin egzersizlerini yaparken ellerinizden yardım almanız gerekebilir. Bu yüzden bir egzersizi yapabilmek için önce aynada hangi bölgelerin daha kırışık hangi bölgelerin daha genç göründüğüne dikkat edin.

Alın Egzersizleri:

Alnınızın sağ ve solundan parmaklarınızla çekerek alnınızı gerin ve bu esnada kaşlarınızı hareket ettirin. Kaşlarınız hareket ettiğinde parmaklarınız ile alnınızı şakaklara doğru masaj yaparak oval hareketler uygulayarak 30 saniye boyunca devam edin. Her gün bu yöntemi tekrar ederek alın kırışıklıklarınızdan kurtulabilir veya henüz oluşmamış kırışıklıklarınızı durdurabilirsiniz.

Göz Çevresi:

Kaz ayağı adı verilen göz kenarı kırışıklıkları kolay kolay geçmez. Çünkü bu kırışıklıklar mimikler yüzünden olur. Bu da şu anlama geliyor eğer ilerlemesini engellemek istiyorsak gülmememiz gerekiyor veya durdurmak için de mutlaka göz çevresi nemlendirerek ardından da egzersizleri yapmak gerekiyor. Kaşlarınızı kaldırarak göz kapağınızı aşağı yukarı kaldırarak parmaklar ile kırışıklıkların üzerine hafifçe bastırarak masaj yapın.

Yanaklar:

Dudaklar ve burun kıvrımlarının etrafında oluşan derin kırışıklıklar elbette ki etkili bir bakım ürünü ile hafifletilebilir. Bunun yanında da önereceğimiz bu egzersiz ile cildinizi gençleştirmeniz mümkün. Elmacık kemiklerinize işaret parmağınız ile bastırın ve dudaklarınızı germeye başlayın. Fakat bu germe yanlara doğru değil oval olmalıdır. Bu yüzden denerken dudaklarınızın “o” harfini seslendiriyormuşsunuz gibi bir şekil alması gerekmektedir. Yoruluncaya kadar yapabilirsiniz.

Yuz Egzersizleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler