Yüz Hatlarını Belirginleştirme Yolları

Yüz Hatlarını Belirginleştirme Yolları

Kadınların ve erkeklerin güzellik adına belirgin yüz hatları sahip olmak istemeleri çok eskilere dayanır. Güzel bir yüz için yüz hatlarının daha belirgin olmasıçabasında bulunmanız oldukça doğaldır. Kilo sorunu olmayan, güzel bir cilt sahip, iyi görünen bir yüz için bakımının ardından bedenimize ve yüzümüze bakım yapmak gerekir.

Bayanlarda yüz hatlarını belirginleştirmek için çeşitli yöntemler vardır. Yüz bakımı noktasında çok çelitli gerek doğal yöntemlerde gerekse tıbbi yöntemlerle çözümler vardır. Bitkisel yöntemler veya spor egzersizleri bir estetik ameliyat gibi mucize değildir. Bunu unutmayınız. Sabır göstermek tedavi sürecinde ihtiyaç duyacağınız yöntemlerden biridir. Buyüzden yaptığımız bitkisel işlemleri veya egzersizleri büyük bir sabırla her gün aynı saatlerde tekrarlayarak yapmalısınız.

Yüz Hatlarını Belirginleştirme Yolları

Yüz Estetiği

yuz-hatlarini-belirginlestirme-yontemleriGençliğin kendisinden gelen Cilt güzelliği yaş ilerledikçe daha zayıflar. Bu noktada kişinin kendisinin güzellik için emek sarf etmesi gerekcektir. Tamda bu noktada cilt güzelliğini elde etmenin yöntemlerinden biriside estetik ameliyat dan geçmektedir. Daha güzel ve genç bir görüntüye sahip olmak için günümüzde estetik ameliyat olanların sayısı azımsanamayacak kadar fazladır. Bu durumunsebebi çok fazla makyaj yapmayı sevmeyen +40 yaş bayanlarca estetik ameliyatlar tercih edilmektedir. Öyleki estetik operasyonlar maddi gelir durumu olarak; orta gelir grubu kişilerin yaptırdığı ameliyatlar haline geldi.

Yüz Hatlarını en iyi belirginleştirmenin estetik ameliyatları dışında yöntemlerde vardır. Bunlar botoks, yüz dolgusu gibi çeşitli estetik yöntemlerş ile yüz hatları daha belirginleştirilir.

Belirgin Yüz Hatları

Eğer estetik ameliyatlardan korkuyor iseniz diğer yöntemleri sabırla denemlisiniz. Yüz egzersizleri ve bakım önerileri sabırla uygulandığında gerçek belirgin bir yüze sahip olabilirsiniz.

  • Zarif bir burun
  • Belirgin elmacık kemikleri
  • Olmayan göz altı torbaları
  • İri dudaklar
  • Göze görünebilir bir çene
  • Düz bir cilde sahip göz kenarları

Belirgin yüz hatlarına sahip olabilmek için yapılabilecek şeyler;

Kilo verin ve obez bir boyun ve çene yapısından kurtulun. Yuvarlak yüz hatlarının büyük ölçüde sebebi fazla kilo olarak bilinir. Kilonuzu vermeye çalışırken bol bol yüz egzersizleri yapın.

Ağız egzersizleriyle çene hattınızı daha keskin bir hale getirebilirsiniz. Günde 15 dakika yüz ve ağız hareketleri 6 ay içinde yüzünüzün şekle girmesine sebep olacaktır.

Göz egzersizleri yaparak gözlerinizin yanında oluşabilecek kırışıklıklara da engel olabilirsiniz. Sakız çiğnemek yüz ve çene yapısı belirginleştirmek için oldukça faydalıdır. Sakız çiğneyerek çene çevrenizin ve alnınızın kırışmasına engel olabilirsiniz.

Makyaj Yaparak Yüz Hatlarını Belirginleştirme

Sizlerde dikkat çeken bir yüze sahip olmak istiyorsanız ve sizi yukarıda saydığımız egzersizler, estetik ameliyatlar sıkıyorsa makyaj ile yüzünüzün hatlarını keskinleştirebilirsiniz. Belirgin elmacık kemikleri oluşturmak için biraz makyaj hileleri kullanmanızda sakınca yok. Elmacık kemiklerini daha belirgin hale sokmak istiyorsanız fondöten üzerine sürdüğünüz allığı elmacık kemiklerinizin biraz altına sürünüz.

Eğer dudaklarınızın daha keskin hatlı şekilde görünmesini itemeniz normaldir. Bunu gerçekleştirmek için sürdüğünüz ruju iç tarafından sürmeye başlamanız ve koyu renkler kullanmanız dudaklarınızı daha keskin hatlı göstermeye yarayacaktır. Makyajla yüz hatlarınızı belirginleştirmek maalesef geçici bir yöntemdir. Yapmanız gereken eve gelip makyajınızı sildiğinizde yine aynı yüz hatlarına sahip olmanız mümkündür.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler