Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Yüz maskesi nasıl yapılır? Yüzyıllardır kullanılan ve cilde ve tene iyi gelen güzellik maskeleri kadınların asırlardır vazgeçilmez gizli güzellik sırlarıdır.

Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Cildinize iyi gelecek birkaç yüz maskesinin yapılışını sizlere tarifini yapacağız. Bu tarifleri uygulayarak evinizde doğal yüz maskesinin nasıl yapılacağını uygulanacağını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.Yüz MaskesiRomische Yüz Maskesi Maskenin tarihi bundan 2000 yıl önce Romalı kadınlar tarafından evlerde yapılmaktaydı. Güzelliklerine düşkün Romalı kadınların kullandığı bu maskenin tarifi ise;İki kaşık süte, iki kaşık bezelye unu ile karıştırılarak geniş ağızlı fırça yada parmaklarımız ile sürüyoruz. Maske kuruyup sertleşene kadar ciltte bekletilir. Daha sonra ince ince temizleyebilirsiniz. Daha sonra temiz su ile yüz yıkanır.Fin Yüz MaskesiBuğday unu mayalanarak 72 saat ekşimesi için bırakılır. Mayalı hamur yüze sürülerek yarım saat bekletilir. Daha sonra yüzünüzü sıcak su ile arındırın ve daha sonra normal su ile arındırın.  Yüzü kuru olanlar, yüzünde çatlaklar bulunanlar, cildinde pullanma olanlar Fin Yüz Maskesini yapabilirler.Patates Yüz MaskesiBir kap içine göz kararı süt koyulur ve içerisine yumurta sarısı, haşlanmış büyük bir patates sütün içinde ezilerek kıvama getirilir ve canınızı yakmayacak kadar ısıtılır ve yüzünüze sürülür. Cildinizi bir havlu gibi bir şeyle kapatıp 25 dakika bekletebilirsiniz. İlk etapta sıcak su daha sonra da yüzünüzü normal su ile arındırın.  Patates yüz maskesi kuru, hassas yüzlere, solmuş yüzlere uygulanabilir. Teniniz parlar yüze canlılık gelir.Kleopatra Yüz MaskesiSilisyumlu topraktan üç kaşık, çiğ sütten üç kaşık, baldan bir çay kaşığı alınarak iyice çırpılır. Daha sonra karışımı cildinize iyice sürerek yarım saat cildinizde kuruyup sertleşmesi beklenir. İlk olarak sıcak su sonra ise normal su ile arındırma işi yapılabilir. Yüzünüz de siyah noktaları temizler. Yağlanmalara engel olur.Maria Yüz Maskesibir miktar soya fasulyesi kulak memesinden biraz sert olacak şekilde yani çok fazla pişmeyecek şekilde pişirilir. Daha sonra kabuklarından soyulur. Yarım litre sıcakken üzerine limon dökülür, zeytinyağını bir kaşık ilave ettikten sonra iyice ezilir. Kıvamına geldiğin de cildinize uygulamasını yapabilirsiniz. Yarım saat kadar cildinizde bekleyebilir. İlk olarak sıcak su daha sonra normal su ile yıkanır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Maskesi Yüz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler