Yüz Yaralarına Ne İyi Gelir?

Yüz Yaralarına Ne İyi Gelir?

Yüz Yaralarına Ne İyi Gelir?

Yüz Yaralarına Ne İyi Gelir?

Bazı yaralanmalar ve aknelerin sonucu olarak görülebilen yüz yaraları can sıkıcı olabilir ve kişinin sosyal ortamlarda kendine olan güvenini azaltabilir. Yüz yaralarından tamamen kurtulmak daha çok yaranın türüne ve büyüklüğüne bağlı olmakla birlikte akne nedeniyle meydana gelen yüz yaraları için profesyonel tedavi yöntemlerinin yanı sıra evde yapılabilecek uygulamalar bulunmaktadır. Lazerli tedavilerden limon maskesine kadar farklı yöntemlerle bu yaraların görünümünü azaltmak mümkündür.

Yüz Yaraları İçin Tedavi Uygulamaları

Bir dermatolog, yüzde bulunan yaraları değerlendirerek lazerli yara tedavisi ya da kimyasal peeling uygulaması tavsiye edebilir. Bu iki uygulamada cildin en üst katmanını soyarak ölü deri hücrelerini temizler ve alttan yenilerinin çıkmasını sağlar. Uygulama sonrası yara izleri hafiflerken leke ve kırışıklıkların görünümü azalır ve cilt daha yumuşak olur.Mikrodermabrazyon ise bu iki yöntemden farklıdır ancak elde edilen sonuç ve yapılan işlem büyük oranda aynıdır. Lazer ve peelingden farklı olarak mikrodermabrazyon uygulamasında cilt yüzeyine küçük partiküller basınçla püskürtülerek üst deri soyulur ve cildin kendi kendini yenileme süreci hızlandırılır. Mikrodermabrazyon için ev kürleri bulunmaktadır ancak etkili bir sonuç için bir dermatolog veya teknisyen gözetiminde yapılması daha iyi olacaktır.Bu tedavi yöntemleri ile kısa sürede sonuç alınabilir ancak kozmetik kremlere ve evde uygulanan maskelere göre pahalı uygulamalardır.

Yüz Yaraları İçin Kozmetik Ürünler

Shea yağı veya kakao yağı içeren kremler genellikle yüz yara izlerinin tedavisi için tavsiye edilmektedir. Bunlara ek olarak lavanta yağı, aloe vera jeli, çay ağacı yağı, nergis yağı, zeytinyağı ve limon suyu kullanılan doğal ve hazır maskeler yaraların görünümünü hafifletmeye yardımcı olabilir. Bu doğal kremler ve yağlar aynı zamanda cildi temizleyerek yumuşatır. Eğer yaraların tedavisi için kozmetik krem veya doğal bakım maskesi kullanmaya karar verirseniz yaraların görünümünün hafiflemesinin zaman alacağını unutmayın ve bu uygulamalarını rutin cilt bakımınızın bir parçası haline getirin.Yüzdeki lekeler için bitkisel çözümler yazısında leke ve yara izleri için evde hazırlayabileceğiniz doğal maskeler hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Cilt beyazlatıcı maskeler yazısında da özellikle limon maskesi hazırlanışı ve uygulanması ile ilgili bilgiler yer alıyor.

Yüz Yaralarından Korunmak

Yüzde oluşan yaraların nedeni ne olursa olsun uzun süre güneş ışığına maruz kalmak yara izlerini belirginleştirdiğinden güneşe çıkarken mutlaka yüksek korumalı bir güneş kremi kullanın. Krem tüm yüze eşit miktarda sürülmeli ve güneşe çıkmadan 15-20 dakika önce uygulanmalıdır. Ciltte akneler oluştuğunda kendi kendini tedavi yöntemleri kullanarak yüzde leke oluşma riskini arttırmak yerine bir dermatologdan yardım almak daha uygun olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Gelir Ne Yaralarına Yüz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler