Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Yüz Yogası yapmanın başlıca amacı, belirli bir yaştan sonra yüz biçimi değişmeye başlar. Yıllar ilerledikçe , yüz kasları zayıflar ve incelir. Bu nedenle yaşlanma ve kırışıklığın önüne geçebilmek için bazı hareketler yapmak gerekmektedir.Bu hareketler sayesinde yüz kaslarınız gelişir ve incelmeler gider. Bu yazımızda sizlere yüz yogası nasıl yapılır öğrenmiş olacak ve yüz kaslarınızı eskisinden daha iyi toparlayacaksınız. Eğer yüzünüzde kırışıklık ve cildinizi tekrardan toparlamak istiyorsanız yüz yogası yapabilirsiniz.

Yüz Yogası ile Rahatlama

Yüz yogası , dünyada çok popüler olmuş bir uygulamadır. Hemen hemen her kadın boş vakitlerinde yüz yogası yapar. Tabi bu durum ülkemizde biraz az olmaktadır. Ancak ülkemizde de son zamanlarda yaygınlaşmaya başlayan yüz yogası hareketleri ile cildinizi her zaman zinde bırakabilirsiniz.

Yüz Yogası Nedir?

Yoga, herkesin bildiği gibi vücuda sakinlik, rahatlık sağlamak için uygulanan bir yöntemdir. Yüz yogası ise yüze yapılan bazı hareketler ile yüzün belirli noktalarındaki kan dolaşımını arttırıp, yüz hatlarını rahatlatma, gençleştirme, kırışıklıkları yok etmek amacıyla yapılan uygulamadır.Yüz Yogasının özellikle Asya ülkelerinde bayanlar tarafında sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Uygulaması da çok basittir. Her hangi bir boş anınızda yüz yogası yaparak yüz hatlarınızı kuvvetlendirebilir. Kırışıklıklarınızı rahatça giderebilirsiniz.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Yüz Yogası : Yüz yogası yaparken cildinizi tamamen harekete geçirecek hareketler yapmaya çalışın. Örnek olarak yüz üzerinde yanak, alın, göz çevresi, dudak gibi bölgelere uygulama yapabilirsiniz.Aşağıdaki resimde olduğu gibi sizlere yüz yogası hakkında gün içerisinde yapacağınız hareketleri ve tekrarlarını yazalım.Yüz Yogası Balık Surat : Suratınızı balık şekline sokarak yaklaşık olarak 5 tekrar yapın ve suratınızı tekrar geri eski konumuna getirin. Yüz Yogası Yanak Çekme : Ellerinizi yanaklarınıza yaslayarak geriye doğru çekin. Yaklaşık 20 veya 30 tekrar yapın.Yüz Yogası Gülümseme : Dişlerinizin gözükebileceği kadar gülümseyin ve yaklaşık olarak 5 defa tekrarlayın.Aslan Surat Yüz Yogası : Suratınızı aslana benzetip, dilinizi dışarıya çıkartın ve gözlerinizi kocaman açın. Ardından tekrar aynı pozisyona geri dönün.Dudak Püskürtme : Dudaklarınızı birleştirin ve sanki ağzınızdan su püskürtüyor gibi püskürtme hareketi yapın.Üfleme : Dudaklarınızı birleştirin ve üfleme hareketi yapın.Yüz yogası gerçekten de cildinize çok iyi gelecek ve yüzünüzdeki bütün kırışıklardan kolayca kurtulacaksınız. Aşağıda gördüğünüz resimde olduğu gibi yüz yogası hareketleri ile kısa sürede tercih edilen bir cilde kavuşabilirsiniz. Yüz yogasına Avrupa’da face yoga da denmektedir.Yüz Yogası (Face Yoga) 

 Yüz Yogasının Faydaları

Bildiğiniz gibi yoganın faydası aslında rahatlatmaktır. Yüz yogası cildinizi rahatlatmak amacıyla yapılmalıdır. Ancak diğer yüz yogasının yararları ve faydalarını sayacak olursak;

  • Yüz bölgesindeki kan dolaşımını hızlandırır ve yüzde bir rahatlama hissi oluşturur.
  • Yüz bölgesinde yapılan yüz yogası hareketleri kırışıklıkları azaltır.
  • Cilt yağlanmalarının önüne geçer ve hareketlilik sayesinde cildinizdeki yağlanmayı durdurur.
  • Göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur
  • Dudak çevresinde oluşan çatlak ve kırışıklıkları yok eder.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Yüz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler