Yüzdeki Yağ Bezelerinden Doğal Maskelerle Kurtulun

Yüzdeki Yağ Bezelerinden Doğal Maskelerle Kurtulun

Doğal Maskeler ile Yağ Bezeleri Tedavisi

Cilt sorunlarından biri olan yağ bezelerinden doğal maskeler ile kurtulmanız mümkün. Evdeki malzemeler ile yağ bezesini yok etme amaçlı kullanabileceğiniz doğal bakım maskesi yapabilir ve yağ bezesi sorunu tedavi edebilirsiniz.

Yağ Bezesi Nedir ?

Yağ bezesi; Epidermal kist tıp dünyasında bilinir. Açmak gerekirse yağ bezesi, vücuttaki sebum adı verilen bezlerin Yağ Bezesi Doğal Çözümtıkanması sonucu oluşan bir cilt sorunudur. Yağ bezesi problemi çoğunlukla kulak arkasında ve yüzde görülmektedir. Yağ bezeleri; sarı ve beyaz renkli olabilen bu bezelerin büyük bir çoğunluğu genellikle kendiliğinden geçebilmektedir.

Yüzde oluşan yağ bezelerinin pek çok nedeni vardır. Liste uzatılabilir çünkü genlerden tutundan beslenmeye kadar yağ bezelerinin farklı nedenleri mevcuttur.

  • Beslenme alışkanlıkları
  • kilo alımı
  • güneş ışığına maruz kalma
  • sivilcelerin artış göstermesi
  •  ağda yapımına

Yüzde oluşan yağ bezelerinin  çok farklı nedenleri vardır. Bu sebepten dolayı eğer bu sorunu yzşıyor iseniz sadece bu listedeki nedenleri değil hayatınızdaki değişiklikleri de düşünmelisiniz. Yağ bezesi tedavisi için farklı doğal tedavi yöntemleri vardır.

1) Buharla masaj yöntemi

Yağ bezesi korkulması gereken bir cilt sorunu değildir. Yağ bezeleri sıcak ve nemli ortamlarda kendiliğinden eriyip yok olabilmeltedir. Bu sebepten ötürü buhar yöntemini öncelikle denenmelidir. Buhar yöntemi ile yaz bezeleriden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Tedavi için sıcak duş almak da fayda sağlayacaktır, Sıcak su ile banyoya ek olarak sıcak suyla ıslattığını havlu ile kompres yapmak veya kaynatılmış suda buhar banyosunu denenmelidir. Buhar banyosu tedavi için iyi gelecektir. Buharlı metodu günde birkaç kez uygulayabilirsiniz. Her seferinde buharda 20 dakika kadar kalmak bezelerin erimesi ve yok olması için yeterli olabilmektedir.

2) Çay ağacı Maskesi

Çay ağacının en önemli özelliği mikropları öldürmesi ve iltihaplanmanın önüne geçebilmesidir. Bu nedenle yağ bezelerine uygulandığı gibi sivilce problemini de ortadan kaldırabilmektedir. Oldukça doğal ve organik bir yağ olan çay ağacını günde birkaç kez yağ bezelerinizin üzerine sürüp 10 dakika beklemeniz gerekmektedir. Zamanla oradaki bezedeki iltihaplanmayı çözen çay ağacı yağ bezelerinin de yok olmasını sağlar.

3) Aloe Vera Maskesi

Aleo veranın faydaları saymakla bitmez. Bakteri öldürücü özelliği sayesinde cildi temizleyen ve daha berrak bir görünüm sağlayan bu madde aynı zamanda yağ bezelerinin iyileşme sürecini hızlandırır ve kısa sürede görünürlüğünü azaltır. Jel halinde olan aleo verayı problemli bölgeye sürüp 5-10 dakika bekledikten sonra ılık bir su ile yıkayabilirsiniz.

4) Sirke Metodu

Sirke enfeksiyon dağıtma özelliği ile yağ bezelerini küçültüp yok olmalarını sağlamaktadır. Gazlı bir beze döktüğünüz sirkeyi problemli bölgenin üzerine kapatıp bantlarla sararak bir gün boyunca bekletin. Eğer beze çok küçükse bu işlemi yara bandı ile de yapabilirsiniz. Bir günün ardından gazlı bezi kaldırarak bölgeyi ılık su ile ıslattığınız bir pamuk yardımı ile silin. Bu uygulama yağ bezelerinden tamamen kurtulana kadar tekrar edilmedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

  • YORUM
Facebookta bizi bulun

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.