Yüzü Temizleyen Maskeler

Yüzü Temizleyen Maskeler

Yüzü Temizleyen Maskeler

Yüzü Temizleyen Maskeler

Herkes yüzünü temizlemek ya da kaliteli bir cilt bakımı için bir güzellik merkezine gitmek ister ancak buna ayrılması parayı her zaman bir araya getirmek mümkün olmuyor. Ancak profesyonel cilt bakımına gitmemek, cildimize gereken özeni gösteremeyeceğimiz anlamına gelmiyor tabii ki. Evde, neredeyse sıfır maliyetle hazırlayabileceğiniz doğal maskeler ile cildinizi derinlemesine temizleyebilirsiniz. Bu maskeler arasında en çok tercih edilen, en etkili olanları ballı yulaf maskesi ve süt tozuyla hazırlanan salatalık maskesi.

Süt ve Salatalık Maskesi

Bu maskeyi hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 yumurtanın akı, 2 çay kaşığı süt tozu, 1 adet ince dilimlenmiş avokado ya da muz, 1 adet dilimlenmiş ama kabuğum soyulmamış salatalık.Tüm malzemeleri blendera veya rondo’ya koyun ve krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Blender ya da rondonuz yoksa bu maskeyi hazırlamanız oldukça zor olabilir çünkü salatalık ve muzu ne kadar dilimlerseniz dilimleyin krem kıvamına gelmeyecektir.İyice karışan malzemeyi blender’dan bir kaba alın. Eğer elde ettiğiniz karışım çok sıvıysa bir miktar daha süt tozu ekleyebilirsiniz. Maskeyi yüzünüze uygulamadan önce yüzünüzü ılık suyla iyice temizleyin. Daha sonra karışımı çene ve boyun bölgesi de dahil olmak üzere yüzünüze eşit miktarda yayın. Maskenin cildinizde alerjiye yol açıp açmadığını test etmek için yüzünüze sürmeden önce elinizin üst kısmına sürüp 5 dakika kadar bekleyebilirsiniz.Maskeyi göz çevresine sürmeyin çünkü bu gölgedeki deri aşırı ince ve hassas olduğu için kaşıntıya neden olabilir. Bunun yerine maskeyi, göz çevresi hariç tüm yüzünüze yaydıktan sonra gözlerinizin üstüne 1’er dilim salatalık koyabilirsiniz.Yaklaşık yarım saat bekleyin. Bu süre zarfında maske sertleşmeye başlayacaktır. Maskeyi çıkarmak için soğuk su kullanabilirsiniz. Bu maskeyi bir kaç haftada bir kullanmak yüzünüzü derinlemesine temizlerken, gözenekleri küçültür, cildi sıkılaştırır ve yumuşatır.

Ballı Yulaf Maskesi

Bal ve yulaf maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler; yulaf, yağsız yoğurt, bal ve 3-4 sallama poşet papatya çayı. Önce maskeyi yüzünüzden çıkarmak için kullanacağınız papatya suyunu hazırlayabilirsiniz. 4 su bardağı suyu kaynattıktan sonra içine papatya çaylarını atın ve oda sıcaklığında soğumaya bırakın.Maskeyi hazırlamak içinse 2-3 yemek kaşığı yulafı, 2 yemek kaşığı yoğurt ve 1.5 yemek kaşığı balla blendra veya rondoya atarak macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Maske istenen kıvama geldikten sonra parmak uçlarınızla yüzünüze (göz çevresi hariç) iyice yayın ve 20 dakika kadar bekletin. Maskeyi çıkarmak için soğumuş olan papatya suyunu kullanın. Bu maskeyi 2-3 haftada bir tekrarlayarak cildinizi temizleyebilir, gözeneklerin küçülmesini sağlayarak cilde doğal bir parlaklık kazandırabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler