Zencefil Lekesi Nasıl Çıkar?

Zencefil Lekesi Nasıl Çıkar?

Zencefil Lekesini Çıkarmanın Doğal Yolları
Bir çok hastalığa iyi geldiği bilinen, her derde deva, şifa kaynağı bir bitkidir zencefil. Özellikle, soğuk algınlığına karşı vücut direncini arttırır ve hastalıkla mücadele etmenize yardım eder. Böylesine mucizevi bir bitkinin lekesi sizleri korkutmasın. Çok kolay çıkabilen bir lekedir zencefil lekesi. Evlerinizde zahmetsizce uygulayabileceğiniz, birkaç basit yöntemle bu lekeden kurtulmak oldukça kolaydır.
En basit olanı, etkili bir çamaşır deterjanı kullanmak olacaktır. Lekenin kolayca çıktığını göreceksiniz. Şayet, çamaşır deterjanı kullanmak yerine doğal yöntemlerden birini denemek istiyorsanız, bunlardan en bilineni ve deneni sirkedir. Hazırlayacağınız sirkeli bir suyla lekeyi sildiğinizde, lekeden eser kalmadığını göreceksiniz. Sirke kokusu sizi sakın korkutmasın, bir müddet sonra sirkenin keskin kokusu uçup gidecektir. Bunun yanı sıra karbonat iyi bir temizleyici ürün olarak karşınıza çıkar. Birçok ev hanımının sıklıkla kullandığı karbonat, leke çıkarmada üstün başarı gösterir.
Zencefil Lekesi nasıl çıkar?
Zencefil lekesini çıkarmak için yapmanız gereken, lekenin büyüklüğüne göre bir miktar karbonatı lekenin üstüne döküp, ıslatarak beş dakika kadar beklemek. Daha sonra nazikçe çitileyip durularsanız lekeden tamamen kurtulduğunuzu deneyimleyebilirsiniz. Diğer bir yöntem ise sodayla yıkamaktır. Lekeli bölgeyi soyla yıkadığınızda lekeden eser kalmayacaktır. Tüm bunların dışında, evde kolaylıkla yapacağınız, iki kaşık gliserin, bir bardak su ve bir miktar bulaşık deterjanıyla, tamamen doğal bir leke çıkarıcı hazırlamış olursunuz. Bununla lekeli ürününüzü yıkadığınızda veya sildiğinizde lekenin kaybolduğunu fark edeceksiniz.
Dip Not:
Ürününüze zarar vermeyeceğini düşünüyorsanız, piyasada her çeşidi mevcut olan, leke çıkarıcılarla da lekeden kolayca kurtulmak mümkün. Ayrıca, bulaşık makinaları için kullanılan parlatıcıların çok etkili leke çıkarma özelliği vardır. Lekeyi çıkarmak için parlatıcıdan rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Şayet lekeli ürün beyaz ise, çamaşır suyunu gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Lekeyi çok hızlı bir şekilde çıkaracaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

  • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler