Zeytin Yaprağı

Zeytin Yaprağı

Zeytin Yaprağı

Zeytin Yaprağı Nedir?

İçerisinde yüzden fazla madde bulunduran zeytin yaprağındaki en önemli ve en etkili madde oleuropeindir. Zeytin yaprağında bulunan oleuropein zeytin ağacını zararlara ve hastalıklara karşı koruyucu özellik göstererek asırlarca ayakta kalmasını sağlar. Oleuropein maddesi en çok zeytin yaprağından elde edilir. Zeytin yaprağı, oleuropein, hesperidin, apigenin, rutin, quercetin, luteolin, chrysoeriol ve kaempferol gibi flavonodiler bulundurur. Bu maddeler bağışık sistemine yardımcı olup bir çok rahatsızlıkta kilit madde rolünü oynarlar.Amerikan Kanser Araştırma Enstitüsü zeytin yaprağının günümüzde en önemli ve en doğal antimikrobiyal, antiviral özelliği olması çok önemli bir bitki olduğunun kanıtıdır aslında. Bu konuda bir çok kitap, bir çok makale yazılmıştır. Zeytin yaprağının etkili olduğu bir çok hastalık var aslında bir kaç örnek verelim bunlarla alakalı; bronşit, soğuk algınlığı, kulak enfeksiyonları, Hepatit A,B,C, cilt hastalıkları, romatizmal hastalıklar, zona gibi bir çok hastalığa iyi geldiği bilinir. Aslında yıllardır zeytin yaprağının ne kadar faydalı bir bitki olduğu biliniyor fakat son zamanlarda yapılan bilimsel araştırmalar bunun kanıtı oldu. Zeytin yaprağının faydası ve vücuda etkisi bilim adamları tarafından da dergilerde, gazetelerde, televizyonlarda halka arz ediliyor. Bilim adamları artık zeytin yaprağını doktor kontrolünde kullanılmasını tavsiye ediyor. Fakat zeytin yaprağının bu güne kadar görülmüş bir yan etkisi yoktur. Aksine çok büyük faydaları vardır. Bir çok kanser hastası kemoterapinin ve radroterapinin verdiği etkileri en aza indirmekte de büyük rol oynar.

Zeytin Yaprağının Faydaları

 • Doğal antibiyotik ve doğal antioksidan etkisi olduğundan hastalık önleyicidir.
 • İçerisinde oleuropein sayesinde mikrobiyal maddeleri yok eder.
 • Zeytin yağında olduğu gibi zeytin yaprağı da kalp dostudur.
 • Tansiyonu düzenler.
 • Kolesterolü düzenler.
 • Kronik yorgunluk sendromu ve herpes gibi tedavisi zor rahatsızlıkların tedavisinde çok etkilidir.
 • AIDS hastalığı olan kişilerde rahatlatıcı etkisi vardır.
 • İçerisinde selenyum, A vitamini ve C vitamini bulundurmaktadır.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirmede çok büyük rol alır.
 • Cilt hastalıklarında etkilidir.
 • Hücre yenileyici özelliği olduğundan selülit giderici özelliği de vardır.

Zeytin yaprağı bulunan ürünler arasında kibarlı Destek Ürünlerinden Seretan isimli üründen faydalanabilirsiniz.zeytin yaprağı çayının faydaları ibrahim saraçoğlu, zeytin yaprağı propolis, zeytin yaprağı ve kanser araştırma, zeytin yaprağının faydaları ibrahim saraçoğlu

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Haftanın Videosu

Facebook Beğenin

 • YORUM

Cilt Bakımı ve güzellik sitesinde dilerseniz Fasülye maskesi ile cildinizi yenileyip beyaz bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Evde tavşan bakımı hakkında bilgi almak için Tavşan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İşletim sistemleri hataları üzerine çözüm önerileri üreten Teknocozumler.com’a teşekkürler.

Evcil hayvanlar içerisinde çok sevilen kediler için kedi bakımı sayfası olan Kedi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı konusunda bilgi almak isterseniz Petarsiv.com adresini ziyaret edebilirsizin. Mutlu günler